Komunikat archiwalny

Zgłoś kandydata do tytułu „Przyjaciel Sportu A.D. 2018”

Znasz osobę lub firmę, która działa na rzecz rozwijania i wspierania krakowskiego sportu? Zgłoś ją do tytułu honorowego „Przyjaciel Sportu A.D. 2018”. To już 19. edycja konkursu organizowanego przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa.

Zgłoś kandydata do tytułu „Przyjaciel Sportu A.D. 2018”
Fot. Wiesław Majka

Tytuł „Przyjaciela Sportu”, ustanowiony przez Radę Miasta Krakowa, przyznawany jest corocznie osobom i firmom, które skutecznie promują ruch i sport, angażują się w popularyzowanie aktywności fizycznej, finansowo wspiera sportowców lub organizacje sportowe.

Kandydaci do konkursu mogą być zgłaszani w dwóch kategoriach:

  • za najciekawszą formę i efektywność wspierania kultury fizycznej na terenie Gminy Miejskiej Kraków – ocenianą według kryteriów określonych przez kapitułę,
  • za najwyższy wkład finansowy w rozwijanie kultury fizycznej poprzez pomoc udzielaną sportowcom lub organizacjom sportowym działającym na terenie Gminy Miejskiej Kraków – oceniany według kryterium wysokości (kwoty bezwzględne).

Zgłoszenia kandydatów do honorowego tytułu „Przyjaciel Sportu A.D. 2018” przyjmowane są do 30 kwietnia w siedzibie Wydziału Sportu Urzędu Miasta Krakowa, al. Powstania Warszawskiego 10, 31-549 Kraków.

Szczegóły dotyczące konkursu, regulamin oraz formularz zgłoszenia dostępne pod adresem bip.krakow.pl.

W ubiegłym roku za najciekawszą formę i efektywność wspierania kultury fizycznej na terenie Gminy Miejskiej Kraków nagrodzony został Andrzej Batko - wieloletni społeczny współorganizator licznych imprez sportowych i sportowo-rekreacyjnych, a dyplom i statuetkę za najwyższy wkład finansowy w rozwijanie kultury fizycznej odebrał Przemysław Sztuczkowski, który włączył się w proces odbudowy klubu „Hutnik”.

Tagi: nagroda, sport

Pokaż metkę
Autor: JOANNA KORTA
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także