Komunikat archiwalny

Skorzystaj z bezpłatnych badań i porad

Już 6 kwietnia będzie można bezpłatnie zbadać ciśnienie krwi, zbadać zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie i przejść szybki kurs pierwszej pomocy medycznej. Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland zaprasza do udziału w akcji „Zdrowie pod kontrolą”.

Skorzystaj z bezpłatnych badań i porad
Fot. materiały prasowe

Akcja ma ułatwić dostęp do podstawowej diagnostyki medycznej i edukacji prozdrowotnej. W ramach oferowanych badań wszyscy chętni będą mogli m.in. oznaczyć poziom glukozy we krwi, wykonać pomiar CO w wydychanym powietrzu i badania przesiewowe dotyczące zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu C.

Organizatorzy będą także informować, w jaki sposób przeprowadzić samobadania piersi i jąder oraz edukować na temat niepłodności i zdrowia reprodukcyjnego. Ponadto w programie znalazł się także kurs pierwszej pomocy oraz „Szpital pluszowego misia”, czyli miejsce zabaw dla najmłodszych łączące zabawę z edukacją. Podczas wydarzenia będzie można także skorzystać z porad dietetycznych.

Akcja „Zdrowie pod kontrolą” organizowana jest przez studentów medycyny Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego należących do IFMSA-Poland oddział w Krakowie. Odbywa się cyklicznie dwa razy do roku – wiosną i jesienią. Podobne akcje odbywają się już od kilku lat w galeriach handlowych w całej Polsce - podczas ostatniej edycji udało się przeprowadzić ponad 10 tysięcy badań w skali kraju, z czego ok. 1 tys. w Krakowie.

Badania odbędą się 6 kwietnia w Bonarka City Center w godzinach od 9.00 do 17.00.

Pokaż metkę
Autor: JOANNA KORTA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także