Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Karta, która integruje

176 tys. 565 osób posiada uprawnienia do korzystania z Karty Krakowskiej – takie między innymi informacje usłyszeli od urzędników radni z Komisji Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych.

- Ta karta to jeden z ważniejszych elementów funkcjonowania miasta związany z integracją mieszkańców z Krakowem. I ten aspekt jest o wiele ważniejszy niż efekt ekonomiczny, który niewątpliwie Karta Krakowska przyniesie – mówił Bogusław Kośmider, zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, a wcześniej Przewodniczący Rady Miasta Krakowa i radny zaangażowany w powstanie Karty Krakowskiej. W rozmowie z radnymi podkreślał, że to produkt, który powinien się rozwijać, być w przyszłości dostępnym także dla całej metropolii, a także – w miarę możliwości technicznych – stać się jednocześnie, w perspektywie 2-3 lat, podpisem elektronicznym.

Na przykład w lutym tego roku bilet miesięczny na 1 linię kupiło 12 tys. mieszkańców i 15 tys. osób niebędących mieszkańcami. Takie dane przekazał radnym Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego. - Widać, że jest jeszcze pole do działania – mówił dyr. Franek. Radni pytali dyrektora m.in. o to, jaka będzie procentowa różnica w cenie biletów miesięcznych po podwyżkach cen dla osób z Kartą Krakowską i bez niej. Otrzymali odpowiedź, że jest to ok. 35%.

- Wniosek o kartę można złożyć w 6 punktach sprzedaży biletów okresowych lub przez stronę internetową. Sporą zmianą w stosunku do pierwszych miesięcy wydawania KK jest fakt, że teraz w punkcie odbierzemy ją od ręki, zaraz po złożeniu wniosku – mówił Rafał Perłowski, zastępca dyrektora wydziału Komunikacji Społecznej. Partnerzy programu, których obecnie jest 85 zostaną w tym roku wyposażeni w 200 czytników kart. Poziom rabatu, jaki można uzyskać od partnerów Karty Krakowskiej waha się od 5 do 30%. Dyrektor Perłowski podkreślał, że w tym roku zmodyfikowana zostanie strona Karty Krakowskiej, powstanie też jej strona na Facebooku. Po roku posiadania Karty konieczne jest odnowienie uprawnień. Dla osób zameldowanych w Krakowie stanie się to automatycznie, na 30 dni przed upływem roku jej użytkowania. Natomiast osoby, które posiadają KK w związku z płaceniem podatków w Krakowie będą musiały okazać pierwszą stronę zeznania podatkowego za poprzedni rok w punkcie sprzedaży biletów okresowych. - Karta Krakowska jest także promowana w trakcie trwającej kampanii zachęcającej do płacenia podatków w Krakowie – dodał dyr. Perłowski.

Więcej informacji o Karcie Krakowskiej: www.kk.krakow.pl

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2019-03-29
Data aktualizacji: 2019-03-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź