Trybuna na mistrzostwa

Kraków został wybrany gospodarzem mistrzostw Europy w AMP Futbolu w 2020. Mecze odbywać mają się m.in. na stadionie Garbarni. Problem jednak w tym, że obiekt zasłużonego klubu ma tylko jedną, w dodatku prowizoryczną trybunę. Podczas posiedzenia Komisji Sportu i Kultury Fizycznej zastanawiano się, co z tym zrobić.

Trybuna na mistrzostwa
Fot. materiały prasowe

Pomysłem władz Garbarni, o którym mówił wiceprezes klubu Marek Siedlarz, jest pozyskanie funduszy na trybunę od dewelopera, który w zamian chciałby zbudować bloki na klubowym terenie. Problem jednak w tym, że rada miasta uchwaliła plan zagospodarowania na tym terenie, w którym jest miejsce na publicznie dostępny park i zieleń. W związku z tym, deweloper, który poprzez uchwalenie planu ma mniej przestrzeni do zabudowy, chce budować bloki siedmio-, a nie sześciokondygnacyjne. Na to jednak nie ma zgody miasta.

Działacze Garbarni apelowali, aby miasto poszło na ustępstwa, co więcej, chcieliby aby część funduszy na trybunę również pochodziła ze środków miejskich. - Można ją wybudować w ramach wspólnej inwestycji klubu, miasta i ministerstwa sportu – mówił Marek Siedlarz.

Radny Andrzej Hawranek uciął te sugestie mówiąc, że nie ma możliwości inwestowania miejskich pieniędzy na budowę na terenie prywatnym. Dodał, że wszystko musi odbywać się zgodnie z procedurami. Możliwe jest jednak dofinansowanie budowy trybuny z ministerstwa sportu. O tym, że takie rozmowy się toczą poinformował Janusz Kozioł, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rozwoju Kultury Fizycznej. Dodał on na koniec, aby być dobrej myśli i że jest przekonany, że na stadionie Garbarni odbędą się mecze mistrzostw Europy w AMP Futbolu.

Działacze Garbarni cały czas podkreślają, że miasto powinno im zadośćuczynić za dawne lata, kiedy miasto za teren, na którym wybudowano hotel „Forum” zobowiązało się postawić Garbarni obiekt na 25 tys. widzów i nie zrobiło tego do dziś.

Pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Zobacz także