Rada się zmienia

Pomoc prawników przy pisaniu projektów uchwał oraz podczas pełnienia dyżurów z mieszkańcami czy możliwość składania interpelacji drogą mailową – to tylko kilka udogodnień usprawniających pracę radnych miasta Krakowa.

Rada się zmienia
Fot. Wiesław Majka

– Rada Miasta Krakowa się zmienia. Widocznym tego znakiem jest np. ścianka z logiem krakowskiej rady ustawiona we foyer  Sali Obrad Rady Miasta Krakowa. Nowości jest jednak więcej: krakowscy radni uzyskali możliwość składania swoich interpelacji i zapytań w formie mailowej. Do dyspozycji radnych jest też biuro legislacyjne, a to oznacza wsparcie przy pisaniu projektów uchwał oraz pomoc prawną w trakcie pełnienia dyżurów radnego – informuje Dominik Jaśkowiec, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Począwszy od marca Rada Miasta Krakowa raz w miesiącu publikuje informacje na łamach „Głosu - Tygodnika Nowohuckiego” oraz oczywiście, niezmiennie, co dwa tygodnie, w dwutygodniku miejskim KRAKÓW.PL. Rada Miasta obecna jest także na stronach Magicznego Krakowa www.krakow.pl oraz na portalach społecznościowych. Swoje profile prowadzi na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

– Zacieśniliśmy współpracę z Radą Krakowskich Seniorów oraz aktywizujemy Młodzieżową Radę Krakowa. Uruchomiliśmy konsultacyjny konwent krakowskich dzielnic (Konwent Przewodniczących Rad i Zarządów Dzielnic – przyp. red.) – dodaje Jaśkowiec.

Seniorzy z Rady Krakowskich Seniorów coraz częściej pojawiają się na posiedzeniach komisji Rady Miasta Krakowa, a przedstawiciel przewodniczącego bierze udział w posiedzeniach Rady Krakowskich Seniorów.

Przewodniczący RMK systematycznie spotyka się z delegatami rozmaitych środowisk. W marcu spotkał się z przedstawicielami stowarzyszeń rodzinnych ogrodów działkowych. Podczas tego spotkania rozmawiano m.in. o dotacjach celowych dla rodzinnych ogrodów działkowych na rozwój infrastruktury, pod warunkiem otwarcia się ogrodu dla wszystkich mieszkańców. W najbliższym czasie planowane jest spotkanie z przedstawicielami spółdzielni mieszkaniowych oraz Konwent Przewodniczących Rad i Zarządów Dzielnic.

dwutygodnik

Pokaż metkę
Autor: Małgorzta Kubowicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Zobacz także