Komunikat archiwalny

Zaplanuj kulturalny poniedziałek w Krakowie

Dziś zainaugurujemy kolejną edycję festiwalu Misteria Paschalia. To jednak nie jedyne kulturalne wydarzenie, które przykuje uwagę tych, którzy pragną spędzić aktywnie poniedziałek w Krakowie.

Zaplanuj kulturalny poniedziałek w Krakowie
Fot. materiały prasowe

Misteria Paschalia to bez wątpienia wielkie święto melomanów, jak i czas refleksji. Przed nami osiem dni wypełnionych muzyką. Wybitni włoscy i polscy artyści zagrają dzieła muzyki dawnej w kościołach św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Świętego Krzyża oraz w w sali koncertowej Centrum Kongresowego ICE Kraków. Na inaugurację festiwalu w Wielki Poniedziałek, o godz. 19.00 w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej, usłyszymy „Passio Domini Nostri Jesu Christi Secundum Johannem” Gaetana Veneziana.

„Uwaga! Nieprzyjaciel podsłuchuje” to tytuł wystawy, którą możemy właśnie oglądać w Muzeum Inżynierii Miejskiej (ul. św. Wawrzyńca 15). Na wystawie dowiemy się m.in. czym są stacje numeryczne, co ma wspólnego muzyka ze szpiegami i jak działa słynna Enigma? Ekspozycja Muzeum Inżynierii Miejskiej pozwoli nam w ciekawy i przystępny sposób poznać świat dawnej i współczesnej kryptografii.

W mieście trwa również festiwal Wandy Landowskiej, słynnej klawesynistki, jak i kompozytorki. Katedra Muzyki Dawnej Akademii Muzycznej w Krakowie postanowiła poświęcić tej znamienitej artystce festiwal, który przypomni jej muzyczne dokonania. Szczegółowy program znajdziemy na stronie www.amuz.krakow.pl. Zachęcamy do zapoznania się, bo to ostatni dzień festiwalu!

Dziś w Krakowskim Forum Kultury kolejna odsłona cyklu „W Starym Kinie”. Będziemy mogli zobaczyć film „Zew morza” w reżyserii Henryka Szaro. Spotykamy się w Klubie Kazimierz przy ul. Krakowskiej 13 o godz. 17.00!

W Międzynarodowy Centrum Kultury odbędzie się dziś spotkanie z Pawłem Kowalem, autorem książki „Testament Prometeusza”. Publikacja poświęcona jest analizie procesów kształtowania się polskiej polityki wschodniej w oparciu o wiele nieznanych wcześniej badaczom dokumentów, przeprowadzone przez siebie ankiety eksperckie i wywiady. Początek spotkania o godz. 18.00.

Więcej informacji na stronach internetowych „Karnetu”.

Pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA