Komunikat archiwalny

Spędź kulturalny wtorek w Krakowie

Dziś rozpoczynamy w Krakowie jubileuszową edycję jazzowego festiwalu, spotkamy się z mistrzem satyry w Grotesce, czekają na nas też seanse teatralne, spotkania literackie i specjalne pokazy filmowe. Zapraszamy do zapoznania się z programem kulturalnym Krakowa na wtorek!

Spędź kulturalny wtorek w Krakowie
Fot. materiały prasowe

„Czego nie widać” to tytuł spektaklu, który reżyser Maciej Wojtyszko nazywa „najzabawniejszą komedią świata”. „To jest farsa. To jest teatr. To jest życie!” – mówi bohater sztuki Lloyd Dallas. Dallas to reżyser teatralny, który stacza niemałą bitwę usiłując przeprowadzić do końca próbę generalną przed spektaklem. Wszystko jednak sprzeciwia się przeciwko niemu... Na scenie zobaczymy m.in. Urszulę Grabowską i Ewelinę Starejki. Spektakl będzie grany na Scenie Głównej Bagateli (ul. Karmelicka 6) o godz. 16.00.

Fani planszówek, gier karcianych i podobnych rozrywek powinni dziś zajrzeć dziś do księgarni Nowej na osiedlu Zgody 7! Jak co tydzień, o godz. 16.00, księgarnia otwiera swoje podwoje dla miłośników gier w ramach cyklu „Zgrajmy się!”. Scrabble, Rummikub, Monopoly PRL, Czarne historie i Domino czekają na was!

Dziś rozpoczyna się w mieście XXV Międzynarodowy Festiwal „Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie”! Imprezę zainauguruje prawdziwa uczta melomanów. W Teatrze Variété wystąpi bowiem legendarny gitarzysta John McLaughlin z towarzyszeniem grupy 4th Dimension. W programie polskiego występu możemy spodziewać się zarówno klasyków z repertuaru Mahavishnu Orchestra, jak i kompozycji z ostatnich płyt. Cały program festiwalu znajdziemy zaś pod adresem: www.krakow-jazz.pl

„Safoniana” – to tytuł tomiku poezji Magdaleny Węgrzynowicz-Plichty, któremu poświęcone będzie dzisiejsze spotkanie w Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką”. Inspirowane twórczością Safony utwory będą tematem rozmowy z autorką, którą poprowadzi Beata Anna Symołon. Początek spotkania o godz. 18.00.

Gościem dzisiejszego Kodu Mistrzów teatru Groteska będzie satyryk i muzyk Krzysztof Daukszewicz. Jak zawsze podczas Kodu Mistrzów, gość cyklu będzie opowiadać o swoim dorobku artystycznym od mniej historycznej strony. Jak spogląda w przyszłość i co go inspiruje? Z Krzysztofem Daukszewiczem spotkamy się dziś o godz. 18.00, oczywiście w teatrze przy ul. Skarbowej 2!

Dziś wieczorem możemy również wziąć pod uwagę specjalny seans w Kinie Pod Baranami. Będzie to projekcja filmu w reżyserii Staszka Berbeki pt. „Dreamland”, opowiadającym o jego o ojcu, wybitnym himalaiście Macieju Berbece. Będzie to osobista opowieść syna o ojcu, który zginął zimowej wyprawy na Broad Peak w 2013 r. Seans rozpocznie się o godz. 19.00

Więcej informacji na stronach internetowych „Karnetu”.

Tagi: jazz, koncert, teatr

Pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA