Komunikat archiwalny

Księgarnia Nowa świętuje Weekend Księgarń Kameralnych!

Z okazji Światowego Dnia Książki przez cztery dni kilkadziesiąt księgarń w całym kraju wspólne organizuje u siebie różnorodne wydarzenia popularyzujące czytelnictwo. W tym roku po raz pierwszy do świętowania dołączy nowohucka księgarnia Nowa. Książkowe święto celebrować będziemy między 25 a 28 kwietnia.

Księgarnia Nowa świętuje Weekend Księgarń Kameralnych!
Fot. Klaudyna Schubert

Księgozbiór Nowej to ponad 2 tys. tytułów, znaczną część stanowią powieści dla młodzieży i książki dla najmłodszych. Znajdziemy tam również beletrystykę, biografie, publicystykę, eseje i reportaże o szerokiej tematyce. Księgarze Nowej są otwarci na sugestie i rekomendacje czytelników, sprowadzają poszukiwane tytuły, wertują cyfrowe katalogi wydawnictw i bibliotek. Nowa to nie tylko książki, to także idealne miejsce spotkań, gier w planszówki, warsztatów, wymiany myśli i inspiracji, nie tylko literackich.

W ramach Weekendu Księgarń Kameralnych w Nowej czekają na nas:

 • 25 kwietnia, godz. 17:00-19:00  - SZKOŁA CZYTANIA Z GRZEGORZEM JANKOWICZEM. SZKOŁA CZYTANIA to cykl warsztatów, których celem jest rozmowa o świecie za pomocą języka literatury. Dzięki literaturze bowiem rzeczywistość staje się bardziej zrozumiała, a my sami możemy łatwiej odnaleźć w niej swoje miejsce. Spotkanie poświęcimy utworowi "Cisza po kolacji" autorstwa James'a Schuyer'a (w tłumaczeniu Piotra Sommera).Warsztaty poprowadzi wirtuoz słowa, jedyny w swoim rodzaju, Grzegorz Jankowicz, dyrektor programowy Conrad Festival. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy
   
 • 26 kwietnia, godz. 17:00 - 19:00 PRZEWRÓT KLUB KSIĄŻKI. Klub Książki PRZEWRÓT to spotkanie w przestrzeni słowa - przewrotnej i nieskrępowanej. Odbij się od codzienności i pozwól sobie na intelektualny przewrót w tył, przewrót w przód - Ty wybierzesz! Pozostawiamy swobodę, w granicach wzajemnego szacunku i do/wolności słowa. Przewrót kwietniowy poświęcony będzie rozważaniom nad esejem Virginii Woolf: "Kobiety i proza literacka". Kobieta, jej miejsca, jej czas. Kwietniowy PRZEWRÓT prowadzą Magda Jurecka i Paulina Kutrzeba. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy!
   
 • 27 kwietnia, godz. 11:00-13:00 SPOTKANIE I WARSZTATY DLA DZIECI Z MARTĄ  KRAJEWSKĄ WOKÓŁ KSIĄŻKI "ŚWIT MIĘDZY DOBRYM I ZŁYM". Spotkanie z Martą Krajewską, autorką książek dla dzieci, entuzjastką kultury, wierzeń i obyczajów wczesnych Słowian. Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do dzieci w wieku 6+, które będą miały okazję poznać świat naszych przodków, bazując na eksperckiej wiedzy naszego gościa. Pretekstem do rozmowy będą powieści „Noc między Tam i Tu" oraz „Świt między dobrym i złym", które obrazują tamtą rzeczywistość oczami dziecka. Spotkaniu towarzyszyć będą warsztaty: tworzenie własnego, indywidualnego amuletu oraz lalek motanek. Zapewniamy konieczne materiały. Wstęp na spotkanie jest wolny, jednak ilość miejsc ograniczona. Na warsztaty obowiązują zapisy: ksiegarnia@nowanowa.pl
   
 • 27 kwietnia, godz. 15:00-17:00 WARSZTATY: FILCOWE LOVE: ZAKŁADKI DO KSIĄŻEK. Filc jest wyjątkowy, miękki i jednocześnie wytrzymały, przyjazny w dotyku i łatwy w obróbce, w filcu tkwi potencjał! Wyzwólcie ów potencjał i swoją kreatywność, by pod okiem profesjonalnej instruktorki stworzyć autorskie zakładki. Gotową zakładkę zaproście do ulubionej książki. Warsztaty poprowadzi Justyna Florek. Wszystkie materiały niezbędne do wykonania zakładek dostępne będą na miejscu. Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych. Wstęp jest wolny, jednak ilość miejsc ograniczona. Na warsztaty obowiązują zapisy: zgody7@infokrakow.pl
   
 • 28 kwietnia, godz. 17:00-19:00 KARAKTER NA ŻYWO! SPOTKANIE Z REDAKTOR MAŁGORZATĄ SZCZUREK. Otwarty panel, którego gościem będzie Pani Małgorzata Szczurek, redaktor Wydawnictwa Karakter. Spotkanie będzie okazją do zadawania pytań na temat nowości wydawniczych, działalności Karakteru i swoistego fenomenu, który stanowi na rynku wydawniczym. Wstęp wolny.

Zainteresowanym przypominamy, że księgarnia Nowa mieści się w sercu Nowej Huty na os. Zgody 7, przy alei Róż, gdzie oprócz księgarni, znajdziecie Punkt Informacji Miejskiej InfoKraków. Księgarnia jest czynna codziennie w godzinach od 10 do 19.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA