Komunikat archiwalny

Festiwal Otwarte Mieszkania po raz trzeci. Zajrzyj do środka!

Komplet mebli z lat trzydziestych XX wieku, kuchenne kafle w baloniki, kolekcja plakatów z lat osiemdziesiątych, zielony taras z widokiem na Podgórze i wiele innych – to wszystko kryją w sobie wnętrza udostępniane podczas III edycji krakowskiego Festiwalu Otwarte Mieszkania, który odbędzie się w dniach 18-19 maja.

Festiwal Otwarte Mieszkania po raz trzeci. Zajrzyj do środka!
Fot. materiały prasowe

Festiwal Otwarte Mieszkania już po raz trzeci otwiera drzwi ponad trzydziestu niedostępnych na co dzień krakowskich wnętrz. W dwa majowe weekendy organizatorzy zapraszają do zwiedzania wyjątkowych przestrzeni: prywatnych mieszkań i domów, pracowni artystycznych oraz ciekawie zaprojektowanych lokali użytkowych, które zostaną udostępnione specjalnie na czas festiwalu.

W tym roku zobaczyć będzie można między innymi: mieszkanie Justyny Kuski i Maćka Jeżyka (ONI studio) na osiedlu Widok, opisanym przez Beatę Chomątowską w książce „Betonia”, eklektyczne mieszkanie architekta Wojciecha Nowaka oraz pracownię malarską Anny Karpowicz-Westner i  Katarzyny Karpowicz na staromiejskim poddaszu.

Po każdym wnętrzu uczestników oprowadzą właściciele lub projektanci, nierzadko opowiadając o życiu codziennym w danej przestrzeni oraz o procesie jej urządzania. Na uczestników czekają ponadto liczne wydarzenia towarzyszące, w tym wykłady i warsztaty z dziedzin: projektowania, konserwacji zabytków czy wystroju wnętrz. Dzięki nim festiwal ma także wymiar edukacyjny i stanowi platformę do nawiązywania kontaktów branżowych. Nie zabraknie też bardzo oryginalnych propozycji: chętni będą mogli wziąć udział w spacerze po dachach Kazimierza, posłuchać improwizacji muzycznej inspirowanej konkretnym wnętrzem oraz zostawić swój ślad na mapie sentymentalnej Krakowa. Część z wydarzeń odbędzie się w Centrum Festiwalowym w Kamienicy Szołayskich – oddziale Muzeum Narodowego przy placu Szczepańskim.

Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa. W przypadku części lokalizacji oraz wydarzeń towarzyszących obowiązywać będzie rejestracja dostępna na kilka dni przed Festiwalem. Szczegółowy program wydarzenia pojawi się najpóźniej tydzień przed festiwalem na stronie www.fomkrakow.pl

Pokaż metkę
Autor:
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także