Komunikat archiwalny

Dni Ziemi: rozdajemy rośliny za puszki i butelki

Akcja „Sadzonki za surowce wtórne”, wspólne sadzenie lip i warsztaty edukacyjne – to tylko część atrakcji programu tegorocznych Dni Ziemi, które 26 i 27 kwietnia odbyły się na alei Róż w Nowej Hucie.

Dni Ziemi: rozdajemy rośliny za puszki i butelki
Fot. materiały prasowe

Tradycyjnie Dniom Ziemi, organizowanym przez Wydział Kształtowania Środowiska UMK, towarzyszyła Krakowska Wystawowa Ekologiczna. W specjalnych namiotach zaprezentowane zostały działania i programy ekologiczne wydziałów Urzędu Miasta Krakowa, spółek miejskich oraz organizacji związanych z ideą Dni Ziemi.

 

W piątek, 26 kwietnia o godz. 10.00 przy ulicy Warszawskiej uczestnicy Dni Ziemi posadzili lipy i krzewy różane. Każdy kto w piątek lub sobotę przyniósł na al. Róż zużyte butelki pet, puszki aluminiowe oraz baterie dostał w zamian sadzonki kwiatów balkonowych oraz krzewów. W punktach informacyjnych można było się dowiedzieć wszystkiego na temat bezpłatnego usuwania wyrobów azbestowych przez Gminę Miejską Kraków, programu małej retencji wód opadowych oraz działań miasta w celu ochrony mieszkańców przed polami elektromagnetycznymi. Odbyła się także prezentację radiowozu i autobusu elektrycznego oraz projekcje filmów poruszających problem globalnego ocieplenia klimatu i jego wpływu na nasze codzienne życie. Nie zabrakło występów artystycznych dzieci z krakowskich przedszkoli, szkół i domów kultury, gier, zabaw i konkursów ekologicznych dla najmłodszych uczestników imprezy.


Dni Ziemi odbyły się 26 i 27 kwietnia w godz. 11.00-17.00

dni ziemi 2019

Pokaż metkę
Autor: JOANNA KORTA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA