Komunikat archiwalny

Strefa miejska podczas 18 PZU Cracovia Maraton

W Krakowie rozpoczyna się 18 PZU Cracovia Maraton, jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce. W niedzielę wystartuje impreza główna, natomiast w sobotę, 27 kwietnia, wśród wielu imprez i wydarzeń towarzyszących, na parkingu przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, zostanie otwarta miejska strefa.

Strefa miejska podczas 18 PZU Cracovia Maraton
Fot. Jan Graczyński

Specjalne stoiska będą rozstawione na parkingu przy Stadionie Miejskim, przy ul. Reymonta 20. To nowa propozycja dla mieszkańców Krakowa, którzy będą mogli uzyskać informacje o działalności Centrów Aktywności Seniora, przewodniki dla osób niepełnosprawnych, informatory o Karcie Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem, obejrzeć występy grup młodzieżowych, wziąć udział w rodzinnych warsztatach tanecznych lub dowiedzieć się o nowych projektach, realizowanych w krakowskich żłobkach. Najmłodsi uczestnicy miejskiej strefy narysują też wymarzone projekty do budżetu obywatelskiego, a dorośli opiekunowie wezmą udział w banku pomysłów na projekty i inicjatywy lokalne oraz otrzymają informatory o konsultacjach społecznych w Krakowie.

W miejskiej strefie zdrowia będą pokazy ćwiczeń oddechowych dla dzieci i dorosłych, konsultacje fizjoterapeutyczne czy indywidualny instruktaż ćwiczeń. Nie zabraknie też nagród i innych atrakcji, w tym prezentacji w strefie paramilitarnej z udziałem saperów i snajperów. Organizatorem miejskiej strefy jest Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK.

Mapa miejskiej strefy [pdf]

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA JAŹWIECKA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także