Komunikat archiwalny

„Weź zagłosuj!” - konkurs dla młodzieży

Stwórz kampanię zachęcającą do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, przeprowadź ją i udokumentuj, a następnie zgłoś do konkursu na najlepsze młodzieżowe inicjatywy promujące wybory europejskie! 30 kwietnia w Krakowie ruszył konkurs „Weź zagłosuj!”. Realizuje go Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego.

„Weź zagłosuj!” - konkurs dla młodzieży
Fot. ©tookapic.com/agamemnon

W konkursie mogą wziąć udział inicjatywy zrealizowane w okresie od 30 kwietnia do 28 maja. Przewidziano dwie kategorie: zgłoszenia indywidualne (wymagany wiek uczestników to 18–21 lat) oraz zespołowe (od 2 do 5 osób, wymagany wiek to 14–21 lat). Uczestnicy sami wybierają formę inicjatywy: kampanię w mediach społecznościowych albo akcję przeprowadzoną w realu (np. flash mob, debata, happening itp.). Pierwszą z nich jury oceni na podstawie filmu (max. 5 min.) lub grafiki czy fotorelacji wraz z krótkim opisem przedsięwzięcia, a drugą – na podstawie użytych w sieci filmików, memów, grafik itp. wraz z krótkim opisem kampanii.

Na autorów najciekawszych propozycji czekają atrakcyjne nagrody, w tym m.in. bilety na koncerty ulubionych artystów, a także wyjazd do Warszawy, gdzie młodzi ludzie będą mogli zwiedzić Sejm i Senat RP oraz zobaczyć, jak w praktyce wygląda praca parlamentarzystów.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już 26 maja. Chociaż w tym roku mija 15 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a eurodeputowanych będziemy wybierać po raz czwarty, to znaczenie wyborów europejskich wciąż nie jest należycie doceniane. Świadczy o tym niska frekwencja podczas ostatniego głosowania w 2014 r. (niecałe 24%). Celem konkursu jest zwiększenie frekwencji w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zwiększenie świadomości na temat znaczenia członkostwa w Unii Europejskiej w lokalnych społecznościach oraz upowszechnienie wartości europejskich.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu można znaleźć na www.mdkgal.edu.pl/wezzaglosuj.

 

 

 

Tagi: wybory, konkurs

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także