Komunikat archiwalny

Ekologii najlepiej uczyć się na praktycznych przykładach

Takie założenie stoi za nowym miejskim projektem edukacyjnym „Szkolne ekopomysły”. Inicjatywa została doceniona w konkursie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie i otrzymała dotację w wysokości ponad 56 tys. zł. Pozwoli to zorganizować ciekawe zajęcia laboratoryjno-badawcze i warsztaty dla uczniów szkół podstawowych, przedszkolaków i nauczycieli, poświęcone m.in. zanieczyszczeniu powietrza, gleby i wody oraz działaniom proekologicznym.

Ekologii najlepiej uczyć się na praktycznych przykładach
Fot. pixabay.com

Projekt zakłada realizację zajęć laboratoryjno-badawczych dla uczniów 25 samorządowych szkół podstawowych i towarzyszących im nauczycieli-opiekunów. Uczniowie będą uczestniczyli w zajęciach dotyczących zanieczyszczenia powietrza i gleby. Na zajęciach w Ojcowskim Parku Narodowym wezmą udział w zajęciach „Woda w Twojej Rzece”. Dodatkowo 30 nauczycieli odbędzie warsztaty poszerzające zakres wiedzy ekologicznej przy wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych.

W 10 szkołach zostaną przeprowadzone warsztaty ekologiczne prowadzone przez nauczycieli, którzy brali udział w projektach edukacji ekologicznej w latach 2015–2018. Natomiast dzieci z 12 samorządowych przedszkoli odbędą zajęcia w Krakowskich Wodociągach Miejskich.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA