Komunikat archiwalny

Specjalna edycja Dzień Dobry ICE Kraków w ramach FMF

Trzynasta, wyjątkowa odsłona Dzień Dobry ICE Kraków odbyła się w sobotę, 18 maja w Centrum Kongresowym ICE Kraków! Okazją do zorganizowania specjalnej edycji rodzinnego pikniku jest odbywający się w Krakowie Festiwal Muzyki Filmowej.

Specjalna edycja Dzień Dobry ICE Kraków w ramach FMF
Fot. materiały prasowe

Dzień Dobry FMF – specjalna edycja Dzień Dobry ICE Kraków, czyli jedyna w swoim rodzaju, niezwykła, szalona i odkrywcza impreza dla dzieciaków łącząca świat nauki i doświadczeń z niezapomnianą zabawą.

Było coś dla łobuziaków, psotników, entuzjastów, pasjonatów, „nieśmiałków”, dla małych i dużych – każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

- Kiedy organizowaliśmy pierwsze Dzień Dobry ICE Kraków, nie spodziewaliśmy się, że ten cykl spotkań szybko urośnie do rangi jednej z najważniejszych imprez społecznych, które realizujemy w centrum kongresowym dla mieszkańców. Co kwartał odwiedza nas ponad 1500 osób – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest operatorem ICE Kraków. – Zdajemy sobie też sprawę, że wyjście z całą rodziną w weekend do kina, na wystawę lub warsztaty może być dla wielu osób sporym wydatkiem, dlatego też wszystkie atrakcje w ramach naszego pikniku są zawsze bezpłatne - zaznacza.

Od godz. 10.00 do 14.00 Centrum Kongresowe zmieniło się w ogromny plac zabaw. Tym razem wypełniona została również przestrzeń przed ICE Kraków, gdzie pojawi się słodka ciężarówka wypełniona mnóstwem atrakcji. Ponadto były specjalne warsztaty nie tylko dla najmłodszych gości, ale również dla ich opiekunów. Podczas tej edycji po raz pierwszy odbyły się warsztaty integracyjne Fundacji Aktywnej Rehabilitacji pod hasłem „Mam supermoc”, pokazujące pełnosprawnym dzieciom, że dzieci i dorośli poruszający się na wózku mogę robić piękne rzeczy.

To wydarzenie, które dało całym rodzinom doskonały pretekst do wspólnego wyjścia i ciekawego spędzenia czasu. Stałym punktem programu były pokazy prowadzone przez przedstawicieli służb ratowniczych: policjantów, ratowników medycznych i strażaków. Wśród innych atrakcji były także warsztaty historyczne, doświadczenia chemiczne czy nauka tańca. Uczestnicy mogli się spotkać także z Natalią Nykiel – gwiazdą „Koncertu Disneya: Magia muzyki”. I jak zawsze obejrzeć bajkę-niespodziankę!

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA