Komunikat archiwalny

Uczniowie odtworzą polską drogę do niepodległości

Nowohuckie placówki opiekuńczo-wychowawcze organizują dla krakowskiej młodzieży grę terenową, która poprowadzi ją śladami polskiej drogi do niepodległości. Uczestnicy, którzy 25 maja zbiorą się pod Muzeum Czynu Zbrojnego, w trakcie marszu przez park Jordana, krakowskie Błonia i ulicę Piłsudskiego rozwiązywać będą zagadki wymagające wiedzy historycznej, zręczności i sprytu.

Uczniowie odtworzą polską drogę do niepodległości
Fot. Wikipedia

Gra nosi tytuł „Z mocą, dumą i różami niepodległości szlakami” i jest formą uczczenia 100-lecia polskiej niepodległości. Scenariusz przygotowali wychowawcy i dyrekcja Centrum Administracyjnego nr 2 w Nowej Hucie, obsługującego placówki opiekuńczo-wychowawcze typu socjalizacyjnego na osiedlach Szkolnym i Zielonym. W rywalizacji weźmie w niej udział około 40 osób podzielonych na 5 drużyn.

Wyruszą spod Muzeum Czynu Zbrojnego, a kolejne zadania do wykonania (burza mózgów, krzyżówka, łamigłówki, konkurencje sprawnościowe) zaprowadzą ich do parku Jordana, pod popiersie marszałka Piłsudskiego, do piramid linowych i na tor manewrowy, a potem na krakowskie Błonia, pod kamień papieski, na ulicę Piłsudskiego, pod pomnik Legionistów, wreszcie pod Wawel i na dziedziniec Collegium Novum.

Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal. Po zakończeniu gry odbędzie się piknik, podczas którego będzie można obejrzeć broń powstańców styczniowych oraz kolekcję wojennych pocztówek.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej