Komunikat archiwalny

Projekt Pathman w ramach Nowohuckiej Wiosny Muzycznej

Jeszcze do 26 maja potrwa Nowohucka Wiosna Muzyczna, czyli festiwal muzycznej różnorodności w Nowej Hucie. Warto zwrócić uwagę na koncert grupy Pathman Piotra Koleckiego i Marka Leszczyńskiego, byłych członków legendarnego Teatru Dźwięku ATMAN - jednego z czołowych przedstawicieli polskiej sceny niezależnej.

Projekt Pathman w ramach Nowohuckiej Wiosny Muzycznej
Fot. materiały prasowe

Kolecki i Leszczyński w Nowej Hucie wystąpią wraz z Jankiem Kubkiem oraz „Kiniorem”, z którymi ostatnimi czasy grają do impresji na temat prac Władysława Hasiora.

Jak mówią o sobie sami muzycy: „jesteśmy pokoleniem, dla którego muzyka nie ogranicza się do bycia rozrywką, nie jest zagłuszaczem dźwięków otoczenia. Dźwięki znajdujemy wszędzie, towarzyszą one każdemu działaniu. Jedne są tłem bez znaczenia, inne są ściśle określoną informacją o pełni znaczenia. Do autoekspresji służy nam pokaźny zbiór instrumentów, przedmiotów i narzędzi – akustycznych dźwiękorobów.”

Muzyka zespołu bazuje przede wszystkim na akustycznym instrumentarium (współczesnym i etnicznym), w skład którego wchodzą m.in.: cymbały polskie, cymbały ukraińskie, tscheng, cytry, sitar, gitary akustyczne i 12-strunowe oraz zabytkowa gitara dwugryfowa, drumbass, flety, akordeon, polskie bębny ceramiczne, trąbka, perkusja czy gitara elektryczna. Ponadto muzycy włączają do swoich utworów zarówno urządzenia elektroniczne, jak i naturalne dźwięki wydobyte z kamieni, patyków czy ludzkiego głosu.

Organizatorem festiwalu jest Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida. Głównym partnerem festiwalu jest Rada Dzielnicy XVIII  Nowa Huta.

Grupa wystąpi 20 maja o godz. 19.00 w kinie studyjnym Sfinks na os. Górali 5. Wstęp wolny.
 

Pathman koncert Nowohucka Wiosna Muzyczna

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także