Komunikat archiwalny

Konsultacje dla firm zatrudniających cudzoziemców

Dziś w godzinach 14–17 pracodawcy, którzy zamierzają zatrudnić cudzoziemców w oparciu o oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy, mogą skorzystać z konsultacji udzielanych przez specjalistów z Grodzkiego Urzędu Pracy. Wystarczy przyjść do punktu informacyjnego dla cudzoziemców na ul. Batorego.

Konsultacje dla firm zatrudniających cudzoziemców
Fot. pixabay.com

Punkt informacyjny dla obcokrajowców przy ul. Batorego 2/28 prowadzi Fundacja Współpracy Polsko-Ukraińskiej „U-Work”. 16 maja pracownicy GUP wezmą udział w konsultacjach dla pracodawców dotyczących zatrudniania cudzoziemców w oparciu o oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy.

W punkcie informacyjnym cudzoziemcy mogą się dowiedzieć, jakie mają prawa i obowiązki, oraz jak rozwiązać kwestie związane z codziennym funkcjonowaniem w mieście, np. dotyczące dostępu do edukacji, służby zdrowia czy uzyskania prawa jazdy. Obsługa punktu udziela informacji na temat wydarzeń kulturalno-oświatowych oraz organizacji i instytucji działających w Krakowie na rzecz migrantów oraz mniejszości narodowych i etnicznych. W ramach zadania działa także skrzynka mailowa punktu informacyjnego i dyżurny telefon. Obsługa odbywa się w językach: polskim, angielskim, ukraińskim, rosyjskim.

Punkt jest czyny w poniedziałki, wtorki i czwartki w godz. od 14.00 do 19.00, w środy i piątki – od 8.00 do 13.00 oraz w każdą drugą i trzecią sobotę miesiąca a także trzecią niedzielę miesiąca w godz. 10.00–14.00.

Punkt informacyjny dla obcokrajowców to jedno z działań w ramach miejskiego programu „Otwarty Kraków”, przyjętego przez Radę Miasta Krakowa w 2016 r. i będącego odpowiedzią na zwiększającą się liczbę cudzoziemców w naszym mieście. Miasto przeznaczy na jego prowadzenie 250 tys. zł.

Adres:
ul. Stefana Batorego 2, Kraków

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także