Komunikat archiwalny

Wydawanie nowych dowodów osobistych w okresie wakacji

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, Wydział Spraw Administracyjnych krakowskiego Magistratu przypomina o konieczności wcześniejszego składania wniosków o wydanie nowego dowodu osobistego, którego ważność dobiega końca.

Wydawanie nowych dowodów osobistych w okresie wakacji
Fot. MSWiA

Polacy mogą przekraczać granice w obrębie Unii Europejskiej na podstawie dowodów osobistych lub paszportów. Dowód lub paszport powinny posiadać również dzieci, niezależnie od wieku. Obecnie okres oczekiwania na dowód osobisty, z przyczyn niezależnych od urzędu, uległ wydłużeniu i wynosi co najmniej 30 dni, od daty złożenia wniosku.

Mając na uwadze zbliżający się okres wakacyjny, Wydział Spraw Administracyjnych UMK prosi o składanie wniosków o wydanie dowodu osobistego dla dzieci, czy o wymianę dowodu, którego termin ważności upływa, odpowiednio wcześnie. Dzięki temu dowód osobisty zostanie wyprodukowany i wydany na czas.

Wnioski o wydanie dowodu osobistego przyjmowane są na bieżąco we wszystkich lokalizacjach urzędu, zajmujących się dowodami osobistymi. Możliwość odbioru dowodu osobistego można sprawdzić na stronie Ministerstwa Cyfryzacji, wpisując na stronie numer wniosku.

Wniosek o wydanie dowodu osobistego można złożyć także w formie elektronicznej, za pośrednictwem platformy ePUAP.

 

 

Pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA