Komunikat archiwalny

Informacja ws. potrącenia pieszej na ul. Armii Krajowej

Nawiązując do artykułu na stronie internetowej „Gazety Wyborczej”, „Piesza potrącona na przejściu ul. Armii Krajowej. To przejście z „czarnej listy””, informujemy, że na tym odcinku drogi w czerwcu 2018 r. została wprowadzona nowa organizacja ruchu, która znacząco poprawiła bezpieczeństwo komunikacyjne w tym rejonie miasta. Potwierdzają to statystyki Wydziału Ruchu Drogowego KWP. Dla przykładu: w 2016 r. i w 2017 r. odnotowano po 17 zdarzeń, natomiast w 2018 r. – 7 do chwili wprowadzenia zmiany organizacji, a po zmianie odnotowano zaledwie jedno zdarzenie.  

Informacja ws. potrącenia pieszej na ul. Armii Krajowej
Fot. ZIKiT

– Jest nam bardzo przykro z powodu wypadku z udziałem pieszej, który miał dziś miejsce na ul. Armii Krajowej. Niezależnie od malejącej liczby zdarzeń komunikacyjnych w tym miejscu, miasto podejmuje zdecydowane działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych – zaznacza Andrzej Kulig – zastępca prezydenta ds. polityki społecznej i komunalnej.

Poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu zauważył Wydział Ruchu Drogowego oraz mieszkańcy, natomiast na podstawie badań wykonanych przez Politechnikę Krakowską wiemy, że średnia prędkość poruszających się pojazdów jest mniejsza o 10–25 proc. w porównaniu z okresem sprzed modernizacji.

Przypomnijmy: w czerwcu 2018 r. na dwóch przejściach dla pieszych na wspomnianej ulicy, przy których nie ma sygnalizacji sterującej ruchem, miasto zamontowało gumowe słupki uniemożliwiające wyprzedzanie w rejonie przejścia oraz optycznie zwęziło pasy ruchu. W ten sposób podniesiono poziom bezpieczeństwa pieszych, bez zmniejszania płynności ruchu ulicznego.

 

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA