Komunikat archiwalny

Drugi etap prac na Alejach Trzech Wieszczów

Od soboty, 1 czerwca wyłączona została jezdnia na al. Mickiewicza i al. Słowackiego, która prowadzi w kierunku mostu Dębnickiego, na odcinku od ul. Lenartowicza do ul. Kochanowskiego. Przejezdność w obu kierunkach została utrzymana na pasie prowadzącym w kierunku Nowego Kleparza.

Drugi etap prac na Alejach Trzech Wieszczów
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Przypominamy, że przebudowa skrzyżowania al. Mickiewicza, al. Słowackiego, ul. Karmelickiej i ul. Królewskiej jest prowadzona w ramach prac remontowych torowiska na ul. Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. 

 

W pierwszym etapie, który trwał krócej niż wcześniej zakładano, prace toczyły się po stronie ul. Karmelickiej. Do dyspozycji kierowców były dwa pasy ruchu – po jednym w każdym kierunku. Na pasie prowadzącym w kierunku mostu Dębnickiego utrzymany został pas autobusowy, którego zadaniem było usprawnienie przejazdu pojazdom komunikacji miejskiej. W przeciwną stronę dodatkowe buspasy zostały wyznaczone na moście Dębnickim oraz na wiadukcie na al. 29 Listopada.

W drugim etapie, który zgodnie z harmonogramem ma potrwać 1,5 miesiąca, planowane są roboty po stronie ul. Królewskiej. 1 czerwca wyłączona zostały al. Słowackiego i al. Mickiewicza w kierunku mostu Dębnickiego.

 

Adres:
Plac Inwalidów, Kraków

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także