Komunikat archiwalny

Pierwszy dzień kongresu cyfrowej gospodarki za nami

Impact’19 to najważniejsze lokalne wydarzenie gospodarcze poświęcone kierunkom rozwoju cyfrowej gospodarki i technologii. We wtorek, 21 maja w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbył się pierwszy dzień międzynarodowego kongresu. Bierze nim udział ponad 6 tys. uczestników, a także ponad 250 prelegentów.

Pierwszy dzień kongresu cyfrowej gospodarki za nami
Fot. materiały prasowe

Kraków po raz czwarty został gospodarzem kongresu Impact’19.

 

 

Podczas dwóch dni tegorocznej edycji, na czterech scenach, zaplanowano osiem głównych ścieżek tematycznych, takich jak: fintech & e-commerce, applied AI, mobility rEVolution, digital state, next health, space odyssey, science to business oraz digital industry, a także osiem wydarzeń towarzyszących. W pierwszym dniu prelegenci poruszyli tematy z sześciu ścieżek.

 

Jednym z panelów dyskusyjnych w ramach ścieżki mobility rEVolution był „New urban vehicle concepts”, podczas którego omówione zostały nowe pomysły i koncepcje związane z rozwojem pojazdów miejskich. W moderowanej dyskusji wziął udział m.in. Łukasz Franek z Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie, który w następujący sposób skomentował rozwój stolicy Małopolski.

– Kraków jest ambitnym miastem, w bardzo wielu rozwiązaniach. Nawet z punktu widzenia zarządzania mobilnością czy transportem, był jako pierwszy. Jako pierwszy popełniał błędy, ale pierwsi są zazwyczaj najbardziej zaawansowani później. Warto być pierwszym, bo to też dobrze z punktu widzenia funkcjonowania mieszkańców, by być w tym pierwszym rzędzie odkrywających i zmieniających świat. Kraków pod tym kątem niesamowicie się rozwija szczególnie w ostatnich latach. Pewnie jest to też wyzwanie, bo jakby nie było, jako miasto i społeczności jesteśmy nieco tradycjonalistami, przywiązanymi do zabytków, ale z drugiej strony cieszy ten potencjał młodych ludzi, świetnych uczelni, tego, że ludzie tu zostają, chcą pracować, a wielkie firmy wciągają ich później w międzynarodowy, globalny biznes. Powoduje to, że można pogodzić dziedzictwo i tradycję z supernowoczesnością, która pomiędzy tym wszystkim funkcjonuje i się rozwija – powiedział Łukasz Franek z Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

Miejscem wydarzenia jest ICE Kraków Congress Centre przy ul. Marii Konopnickiej 17 w Krakowie.

Tagi: kongres, biznes

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także