Komunikat archiwalny

Spotkanie z „Nowohucką telenowelą” w Cafe NOWA

Cykl reportaży „Nowohucka telenowela” stanowi niezwykłą opowieść snutą przez mieszkańców Nowej Huty, niekiedy naiwną i melodramatyczną, ale na pewno prawdziwą. Spotkamy się z nią i jej autorką już w czwartek, 30 maja w Cafe NOWA Księgarnia, oczywiście w Nowej Hucie!

Spotkanie z „Nowohucką telenowelą” w Cafe NOWA
Fot. materiały prasowe

Autorka książki „Nowohucka telenowela” Renata Radłowska to dziennikarka krakowskiego oddziału „Gazety Wyborczej”, publikująca także w „Dużym Formacie” i „Wysokich Obcasach”, która od dwudziestu lat mieszka w Nowej Hucie i pisze o niej. W książce, z czułością opisuje historie swoich bohaterów – przodowników pracy, lokalnych działaczy, zwykłych mieszkańców – głęboko wrośniętych w życie tej dzielnicy. Podczas spotkania, które poprowadzi Marcin Wilk, przeniesiemy się z Radłowską w czasie i porozmawiamy o historii tej niezwykłej dzielnicy, o przywiązaniu, przemijaniu i tęsknocie za młodością.

Spotkanie w Cafe NOWA Księgarnia na os. Zgody 7 odbędzie się w ramach cyklu #opartenafaktach, który włącza się w obchody 70-lecia Nowej Huty. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny!

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także