Komunikat archiwalny

Napastnik w szkole – dyrektorzy uczą się, jak reagować

Miasto Kraków przy współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim organizuje dla kadry kierowniczej oświaty specjalistyczne szkolenie z zakresu bezpieczeństwa pracy w szkole. W programie są m.in. elementy antyterrorystyczne – procedury i techniki działania w sytuacji, gdy zagrożenie stanowi napastnik z bronią lub innym niebezpiecznym narzędziem. Szkolenie odbędzie się 30 maja. Chęć udziału zadeklarowało już 140 krakowskich dyrektorów. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 28 maja.

Napastnik w szkole – dyrektorzy uczą się, jak reagować
Fot. pixabay.com

Szkolenie poprowadzi instruktor Paweł Moszner, były oficer jednostki specjalnej Grom. Na specjalistycznych zajęciach dyrektorzy zdobędą wiedzę i umiejętności pozwalające możliwie najlepiej działać i kierować ludźmi w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Zapoznają się ze sposobami alarmowania oraz zasadami współpracy ze służbami ratunkowymi i policją, z technikami ratowania ludzi i minimalizacji strat. Poznają procedury bezpieczeństwa gotowe do wdrożenia w szkołach, a także ćwiczenia praktyczne, które będą mogli zrealizować w swoich placówkach.

Wszystko to ma podnieść świadomość w zakresie bezpieczeństwa. Jak realne są w szkole zagrożenia typu terrorystycznego, pokazała niestety tragedia, do której doszło w warszawskiej szkole podstawowej na Wawrze (zginął tam uczeń zaatakowany nożem).

Szkolenie odbędzie się 30 maja w godz. 9:00–15:00 w Zakładzie Rozwoju Społecznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przy ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 4. Jest ono realizowane w ramach Wspomagania Rozwoju Szkół w Gminie Miejskiej Kraków.

Organizatorami szkolenia są: Wydział Edukacji UMK, Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie, Instytut Spraw Publicznych UJ oraz Zakład Rozwoju Społecznego UJ.

Szczegółowy zakres szkolenia oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej poradnia-psychologiczna.com.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także