Komunikat archiwalny

Upłynął termin na złożenie wniosku o wymianę pieca

Dziś, 30 czerwca, upłynął termin naboru wniosków o udzielenie dotacji na likwidację pieca, kotła lub kominka, w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji. W ostatnich miesiącach do Urzędu Miasta Krakowa z wnioskami zgłasza się więcej mieszkańców niż w analogicznym okresie w 2017 i 2018 r. Od początku roku do urzędu wpłynęło 837 wniosków.

Upłynął termin na złożenie wniosku o wymianę pieca
Fot. Magiczny Kraków

Dla porównania: w kwietniu 2019 r. wpłynęło 149 wniosków, w analogicznym czasie w 2018 r. – 86, a w 2017 r. – 109. Podobna sytuacja miała miejsce w maju. W 2019 r. – 172 wnioski, 2018 r. – 95 a w 2017 r. – 133.

Wciąż jest szansa! Spóźnialscy jednak muszą się pospieszyć! Wszystkim zainteresowanym, którzy do tej pory zwlekali ze złożeniem wniosku, przypominamy, że jeżeli do 30 czerwca nie zdążą przedłożyć kompletu dokumentów, nie będą mogły skorzystać z dofinansowania oferowanego przez Gminę.

1 września na terenie Krakowa zacznie obowiązywać całkowity zakaz stosowania paliw stałych w instalacjach (w szczególności kotłach, piecach i kominkach). Przestrzeganie zakazu spalania węgla i drewna będzie podlegało regularnym kontrolom, m.in. straży miejskiej.

Szczegółowe informacje dotyczące Programu Ograniczania Niskiej Emisji, a także wzory wniosków znaleźć można w Biuletynie Informacji Publicznej

 

Wciąż skorzystać można z dopłaty na zmianę systemu ogrzewania lub dopłaty do zwiększonych kosztów grzewczych w ramach programów osłonowych prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie. Podopieczni MOPS, którzy do tej pory korzystali ze wsparcia na zakup węgla, nie otrzymają pomocy finansowej po 1 września 2019 r.

Dodatkowo Gmina Miejska Kraków zaprasza mieszkańców, którzy nie są w stanie ponieść kosztów pomocy prawnej, do Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. Uzyskają tam poradę, np. w kwestiach związanych z nieuregulowanym stanem prawnym nieruchomości. Lokalizacje punktów oraz harmonogram udzielania porad prawnych można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.

Miasto udzieliło w tym roku dotacji na łączną kwotę 29 mln złotych – na likwidację ponad 3,5 tys. palenisk.

ostatni dzwonek

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA