Komunikat archiwalny

„ATaka zabawka” na Dzień Dziecka

Dzieci z niepełnosprawnością mogą nadal świętować Dzień Dziecka. Fundacja na rzecz Zawsze Dostępnej Komunikacji i Technologii Wspomagającej generAACja organizuje w sobotę, 8 czerwca, w Galerii Bronowice akcję pod hasłem „ATaka zabawka”, specjalnie dedykowaną dzieciom niepełnosprawnym i ich rodzicom.

„ATaka zabawka” na Dzień Dziecka
Fot. materiały prasowe

W ramach wydarzenia „ATaka zabawka” każdy z uczestników otrzyma zabawkę dostosowaną do swoich potrzeb i możliwości. Na tych, którzy mają już swoje własne switch’e - specjalne przyciski umożliwiające uruchomienie przedmiotu, nawet przy bardzo małych możliwościach ruchowych – czekać będą zabawki do zaadaptowania. Dla najmłodszych, którzy nie posiadają jeszcze takich udogodnień przygotowane zostaną zestawy z zabawkami i odpowiednimi przyciskami.      

W programie wydarzenia przewidziano również trzy tury warsztatów dla rodziców, dotyczących adaptowania zabawek, roli samodzielnej zabawy w rozwoju dziecka, a także możliwości, jakie stwarza dzieciom technologia wspomagająca. Warsztaty odbędą się o godz. 10.00, 12.00 i 14.00. Aby wziąć udział w warsztatach, należy wysłać e-mail na adres generacja@gmail.com z preferowaną godziną oraz swoim imieniem i nazwiskiem.

Przez cały dzień specjaliści z generAACji będą odpowiadali wszystkim chętnym rodzicom na pytania dotyczące komunikacji wspomagającej i alternatywnej oraz technologii wspomagającej.

Planowany jest również turniej szachowy. Zawody będą rozgrywane na dystansie dziewięciu rund. W zabawie może uczestniczyć maksymalnie 60 graczy, a o tym kto będzie miał możliwość rozegrania planszowych batalii zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA JAŹWIECKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także