Komunikat archiwalny

„Ze sportem mi do twarzy”, czyli jubileusz WKS Wawel

W środę, 12 czerwca rozpocznie się cykl imprez sportowych pod nazwą „Ze sportem mi do twarzy”, zorganizowanych z okazji obchodów 100-lecia Wojskowego Klubu Sportowego Wawel. Patronat honorowy nad obchodami jubileuszu objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

„Ze sportem mi do twarzy”, czyli jubileusz WKS Wawel
Fot. materiały prasowe

W środę dzieci i młodzież wezmą udział w otwartych zawodach lekkoatletycznych. Prawo startu w zawodach mają wszyscy uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich zgłoszeni przez  szkoły. Każdy zawodnik ma prawo do uczestnictwa w dwóch konkurencjach.

Konkurencje dla dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych:

  1. dzieci młodsze: roczniki 2009-2008; dzieci starsze: roczniki 2007-2006:
    - bieg na 60 m, bieg 300 m, skok wzwyż, skok w dal ze strefy, rzut piłeczką palantową
  2. młodziki: roczniki 2005-2004:
    - bieg na 100 m, bieg na 600 m, skok wzwyż, skok w dal, pchnięcie kulą
  3. juniorzy młodsi: roczniki 2003-2002; juniorzy: roczniki 2001-2000:
    - bieg na 100 m, bieg na 800 m, skok wzwyż, skok w dal, pchnięcie kulą.

Dla zdobywców pierwszych trzech miejsc w każdej konkurencji w każdej grupie wiekowej przewidziane są nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. W imprezie łącznie z trenerami i opiekunami udział weźmie ok. 2 tysięcy osób. Zgłoszenia przyjmowane są on-line.

Świętując swoje stulecie klub nie zapomniał również o najmłodszych. Także w środę będą się odbywać gry i zabawy ruchowe dla przedszkolaków. W imprezie weźmie udział blisko 100 dzieci z krakowskich przedszkoli. Będą one mogły sprawdzić się w rozmaitych torach przeszkód, a także rywalizować w grach i zabawach ruchowych przygotowanych i prowadzonych przez dwóch profesjonalnych animatorów oraz grupę wolontariuszy. Dla wszystkich uczestników przewidziane są słodkie upominki.

Od piątku, 14 czerwca, do niedzieli, 16 czerwca, organizatorzy zapraszają na Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej U-10 Wawel Cup. Partnerem imprezy jest Małopolski Związek Piłki Nożnej.

Turniej przeznaczony jest dla dzieci z rocznika 2009 i młodszych, a udział w nim weźmie 10 zespołów z Polski i Europy – łącznie będzie to około 150 zawodników. Dla wszystkich uczestników przygotowane będą pamiątkowe dyplomy i medale oraz nagrody rzeczowe.

Ponadto drużyna, która zdobędzie I miejsce, otrzyma Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Dla zespołu, który zdobędzie II miejsce przygotowany jest Puchar Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, a dla zdobywcy III miejsca Puchar Prezesa Wojskowego Klubu Sportowego Wawel. Dodatkowo przewidziane są nagrody indywidualne dla najlepszego zawodnika każdego zespołu oraz najlepszego zawodnika, bramkarza i strzelca całego turnieju.

Wszystkie imprezy będą się odbywać na obiektach sportowych WKS Wawel przy ul. Podchorążych 3.

Projekt jest współfinansowany przez Gminę Miejską Kraków.

Więcej informacji na stronie internetowej WKS Wawel.

Pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także