Komunikat archiwalny

O przyszłości outsorcingu. Debata w Krzysztoforach

Outsourcing stał się jednym z najważniejszych sektorów gospodarki Krakowa – podmioty zajmujące się nim zatrudniają ponad 70 tys. osób. O tym, jak zarządzać rosnącym w siłę outsorcingiem w Krakowie porozmawiamy w poniedziałek, 17 czerwca w Pałacu Krzysztofory. O godz. 18.00 rozpocznie się tam debata „Outsourcing, szansa czy zmarnowany potencjał Krakowa?”.

O przyszłości outsorcingu. Debata w Krzysztoforach
Fot. materiały prasowe

Z benefitów outsorcingu często korzystają absolwenci krakowskich szkół wyższych, którzy w korporacjach odnajdują dobrze płatną pracę. Realizując swoje potrzeby, napędzają budownictwo i handel. Z drugiej strony pojawia się zarzut, że praca w outsourcingu jest odtwórcza i marnuje potencjał miejscowych kadr, które z większym pożytkiem realizowałyby się np. w startupach. Podnoszony jest również argument, że wycofanie się inwestorów poszukujących tańszego pracownika może przynieść gwałtowne załamanie gospodarcze. Czy rozwój outsourcingu w Krakowie to pomysł na zbudowanie pozycji miasta, przejściowa strategia, czy może ślepa uliczka?

O tym wszystkim posłuchamy podczas najbliższej debaty, w której udział wezmą artysta i miejski aktywista Artur Wabik (Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, dr Krzysztof Głuc – Dyrektor Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej w Krakowie, Kamil Stasiak – Muzeum Krakowa i Łukasz Cioch (LCMedia). Debatę poprowadzi ToMasz w Krakowie (Tomasz Pytko).

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także