Komunikat archiwalny

Seniorze, dowiedz się, jak pomóc zdrowiu!

Profilaktyka, aktywność, zdrowa dieta – jak skutecznie dbać o zdrowie w wieku dojrzałym? O tym w poniedziałek, 17 czerwca w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II rozmawiać będą pracownicy Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ i specjaliści z Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK. Spotkanie odbędzie się w godz. 10.00–14.00 i jest otwarte dla wszystkich chętnych – w programie sporo przykładów dobrych praktyk!

Seniorze, dowiedz się, jak pomóc zdrowiu!
Fot. pixabay.com

Partnerem wydarzenia jest Urząd Miasta Krakowa, który zaprezentuje szeroką ofertę usług realizowanych dla seniorów na terenie naszego miasta. Z pewnością każdy znajdzie w niej coś dla siebie. W spotkaniu wezmą też udział przedstawiciele Uzdrowiska Kopalni Soli Wieliczka i Uzdrowiska Rabka, którzy podzielą się doświadczeniem i efektami w leczeniu pacjentów kierowanych na kuracje z całego kraju. Będzie również mowa o tym, czym jest Internetowe Konto Pacjenta i e-recepta oraz jakie korzyści niosą one dla seniorów.

Nadchodzący Światowy Dzień Walki z Cukrzycą to także dobra okazja, aby porozmawiać o zmianie nawyków żywieniowych i przypominać, czym grozi nadmierne spożycie cukru. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, czym jest dieta DASH i dlaczego lekarze ją zalecają.

Nigdy nie jest za późno, żeby żyć zdrowo, a dobre nawyki to małe kroki w drodze do celu!

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także