Komunikat archiwalny

Udany plan na kulturalny czwartek

Rozpoczynamy kolejny słoneczny dzień w Krakowie pełen kultury! Będzie w czym wybierać: kino, slajdowisko podróżnicze, koncerty czy nocne wędrówki po teatrze? Wybór należy do was!

Udany plan na kulturalny czwartek
Fot. materiały prasowe

W ramach przedpołudniowego cyklu dla rodziców i ich najmłodszych pociech – „Baranki w pieluszkach” – zobaczymy film opowiadający historię Eltona Johna. W filmie „Rocketman” Dextera Fletchera poznamy genialnego brytyjskiego muzyka na chwilę przed przełomem w jego karierze. Podczas seansu na sali będzie pozostawione światło, a dźwięk będzie przyciszony, żeby nie przeszkadzać maluchom. Początek seansu o godz. 11.00, oczywiście w Kinie Pod Baranami!

Miłośnicy slajdowisk powinni zajrzeć dziś do Klubu Kazimierz przy ul. Krakowskiej 13/18. O godz. 17.00 rozpocznie się tam pokaz zdjęć i relacja Piotra Korpantego pt. „Poprzez Kresy”. Prowadzący opowie o takich miejscach, jak Wilno, Góra Krzyży, Cytowiany czy Kowno.

W Dworku Białoprądnickim czeka nas kolejna odsłona „Muzycznych czwartków”. Spotkamy się tam z zespołem Mozarteum, który wykona utwory C.Monteverdiego,  H.Purcella L.Vinciego, A. Vivaldiego, G.F. Haendla i wielu innych. Zespół tworzą Joanna Wojnowska – sopran, Alicja Wojnowska – sopran oraz Bogumiła Gizbert-Studnicka – klawesyn. Spotykamy się o godz. 18.00 przy ul. Papierniczej 2.

W księgarni Karakter, w ramach cyklu „Siłaczki, czyli o kulturalnych mocach”, porozmawiamy o nowej książce działaczki feministycznej Rebekki Solnit pt. „Nadzieja w mroku”. To kolejna po książka Solnit po „Mężczyźni objaśniają mi świat”, która doczekała się polskiego przekładu. W spotkaniu wezmą udział Inga Hajdarowicz, socjolożka, aktywistka i członkini inicjatywy Witajcie w Krakowie oraz Ewa Furgał, aktywistka feministyczna, edukatorka antydyskryminacyjna, blogerka, działaczka na rzecz równych praw kobiet, osób LGBT+ i osób w spektrum autyzmu. Rozmowę poprowadzi Anna Marchewka.

Wieczorem możemy zagłębić się w tajemnice teatru, a to za sprawą spaceru edukacyjnego „Zagubieni w teatrze”, podczas którego możemy poznać teatr im. J. Słowackiego od środka! Jak wygląda teatr bez splendoru rozświetlonego westybulu i grających na scenie aktorów? Chętni przekonać się o tym powinni dziś o godz. 22.30 stawić się na pl. Świętego Ducha 1!

Więcej informacji na stronach internetowych „Karnetu”.

Tagi: teatr, kino

Pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA