Komunikat archiwalny

Przyjdź na Jarmark Świętojański

W piątek, 14 czerwca punktualnie o godz. 11.00 na bulwarze Czerwieńskim rozpoczęła się największa edukacyjna impreza historyczna w Krakowie: Jarmark Świętojański! Pod samym Wawelem spotkają się renesansowi tancerze, czeladnicy i żacy, swój kunszt zaprezentują sokolnicy i muzycy, najmłodsi zdobędą patenty, a wszyscy przeniesiemy się… do XVI-wiecznego miasta! Na jarmark zapraszamy przez cały weekend.

Przyjdź na Jarmark Świętojański
Fot. Jan Graczyński

Tegoroczna edycja poświęcona jest miastu i jego mieszkańcom: dowiemy się, jak pracowali, jak się bawili i jak… zakłócali porządek. Niesfornymi jarmarcznikami zajmą się kat i inkwizytor, a porządku pilnować będą patrole straży miejskiej i grodzkiej, w każdej chwili gotowe do zaprezentowania swojej bojowej sprawności.

Rzemieślnicy zapraszają chętnych na pokazy w swoich warsztatach, a żądni wiedzy żacy trafią do kolegiów i lektoriów. Zobaczymy pokazy chorągwiarzy, halabardników i muszkieterów, będziemy podziwiać teatr ognia, spektakle komedii dell'arte i pokazy renesansowej mody.

Szczególnie mile widziani będą rodzice z małymi dziećmi – na Jarmarku Świętojańskim przygotowana zostala specjalna „Strefa rodzica”. Maluchy i ich rodzice mogą  odpocząć w specjalnej zaaranżowanej przestrzeni. Można w niej nakarmić dziecko, zachęcić je do zabawy drewnianymi zabawkami, odetchnąć od jarmarcznego gwaru. W strefie znajdzie się także parawan i przewijak.

Pomysłodawcami i koordynatorami Jarmarku Świętojańskiego są Róża i Mariusz Wollny. Organizatorami wydarzenia są Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Więcej informacji na stronie internetowej jarmarkswietojanski.eu i na Facebooku.

Pod tym linkiem posłuchamy Mariusza Wollnego i jego Jarmarcznych Gadek!

Jarmark Świętojański 2019 ciekawostka

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA