Komunikat archiwalny

Akcja „Lato” w Nowej Hucie

Jeśli spędzacie lato w mieście, Ośrodek Kultury – Kraków Nowa Huta zaprasza do zapoznania się z ofertą akcji „Lato 2019”, bogatej w warsztaty i wycieczki po Krakowie i okolicach.

Akcja „Lato” w Nowej Hucie
Fot. Ogród doświadczeń

W wakacyjnej ofercie klubów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta nie zabraknie uwielbianych przez dzieci wycieczek do fascynujących miejsc rozrywki, nauki i kultury. Dzieci odwiedzą m.in. HistoryLand – czyli wystawę prezentującą historię Polski wykonaną z klocków Lego oraz galerię figur stalowych, kryjące w sobie tajemnice prehistorii Muzeum Archeologiczne w Branicach, skupione wokół najbardziej popularnego krakowskiego wypieku – Muzeum Obwarzanka, pełen naukowych ciekawostek Ogród Doświadczeń.

Kolorowy świat egzotycznej przyrody odkryją uczestnicy wycieczki do Papugarnii. Jeden z Klubów zabierze dzieci do Muzeum Fonografii i obserwatorium astronomicznego w Niepołomicach. Nie zabraknie także wyjść do miejsc przeróżnych aktywności ruchowych – parku trampolin, kręgielni, ścianek wspinaczkowych, basenów, na laserowy paintball, do wrotkarni, rozmaitych sale zabaw i parków rozrywki.

W programie akcji „Lato 2019” znajdą się też wyjścia do kina, pikniki, wycieczki nad Zalew Nowohucki, do parku Jordana, poszukiwanie papuaskich śladów w wioskach świata, spacery po Krakowie. Ochłody doda rejs statkiem po Wiśle.

Oprócz wyjść instruktorzy przygotowali dla dzieci warsztaty – plastyczne, ruchowe, cyrkowe, teatralne, cukiernicze i językowe. W niektórych Klubach, na uczestników będą czekać  stoły do ping-ponga, piłkarzyków i planszówki.

Akcja „Lato 2019” realizowana będzie w tym roku w 12 klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, w zaplanowanych przez Kluby turnusach. Więcej informacji na www.krakownh.pl.

Tagi: lato, Nowa Huta

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także