Komunikat archiwalny

Kulturalny weekend w Krakowie

Jak lato, to plener! W tym tygodniu zdecydowanie wyciągamy Was na zewnątrz. Seanse filmowe pod chmurką, widowiska w Noc Teatrów, mapping na Teatrze Słowackiego czy wreszcie Festiwal Zaczarowanej Piosenki - to tylko niektóre z wydarzeń, jakie czekają na Was w ten weekend w Krakowie. Przeczytajcie i zaplanujcie swój kulturalny czas!

Kulturalny weekend w Krakowie
Fot. Filip Rudnicki

Zaczynamy od kolejnej już edycji Nocy Teatrów! Z soboty na niedzielę będziecie mogli zobaczyć spektakle nie tylko w salach teatralnych, ale też w plenerze: na pl. Szczepańskim, Małym Rynku, alei Róż czy na pl. Niepodległości.

Co Wam szczególnie polecamy? Na Małym Rynku widzowie obejrzą spektakl Teatru Nikoli „Ptasia suita” i widowisko ogniowo-pirotechniczne „Narodziny Gwiazdy” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”. Z kolei na alei Róż można będzie obejrzeć widowisko plenerowe „Nowa Huta” przygotowane przez Teatr KTO z okazji jubileuszu 70-lecia tej najmłodszej dzielnicy Krakowa. Na placu Szczepańskim wystąpią Teatr Vivre Fuegos ze spektaklem „Każdy ma prawo tworzyć byle co” oraz Teatr Vis a Vis, który zaprezentuje przedstawienie „Pierrot i Kolombina”. A to tylko początek długiej listy wydarzeń, w których możecie wziąć udział. Polecamy!

Jak Noc Teatrów, to musi być też Noc Tańca! Na taką imprezę zapraszamy Was w najbliższą niedzielę. Pokazy i spektakle taneczne będą prezentowane w salach widowiskowych i w plenerze. Na Małym Rynku od godz. 14 aż do późnego wieczora będziemy oglądać występy taneczne w stylu lat 20. i 30,. rock&dance, tańce dworskie czy swing. Na skwerze przed NCK zobaczycie m.in. widowiskową capoeirę, break dance, taniec orientalny czy irlandzki. A na Rynku Podgórskim nie zabraknie tańca brzucha, samby czy tańców hawajskich. Będzie się działo, a wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Jeszcze do niedzieli w Kinie pod Baranami potrwa Festiwal Filmowy Wiosna Filmów, prezentujący najgłośniejsze filmy sezonu nagradzane na międzynarodowych festiwalach. Co w repertuarze? M.in. oparty na autentycznych wydarzeniach z życia film „Yuli”, opowiadający o słynnym baletmistrzu z Hawany, Carlosie Acosta, który wystąpił również w głównej roli. Zobaczymy go w sobotę. Wszystkie seanse o godz. 19.

Do BAL-u wracają na letni sezon seanse plenerowe! W najbliższą sobotę zobaczymy tam klasykę kina bałkańskiego, czyli film „Czarny kot, biały kot” Emira Kusturicy. Matko Destanov jest drobnym rzezimieszkiem żyjącym nad Dunajem wraz z 17 letnim, leniwym synem Zarije. Gdy kolejny „pewny” interes kończy się fiaskiem, Matko wpada na pomysł, aby zwrócić się o pomoc do znanego gangstera Dadana. Jest jednak jeden haczyk, Dadan ma siostrę, którą usilnie chce wydać za mąż i jego wybór pada właśnie na Zarija. Czy jednak ten plan będzie podobał się młodej parze? Seans rozpocznie się o godz. 21, wpadajcie do BAL-u!

 

Pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także