Komunikat archiwalny

Historyczne wakacje w Muzeum Krakowa

Muzeum Krakowa zaprasza na niepowtarzalne wakacje i dobrą zabawę z historią. Na uczestników czeka szereg zajęć w ramach akcji „Lato w Mieście”. Wszystkie warsztaty są bezpłatne, obowiązuje rezerwacja miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających: info@mhk.pl.

Historyczne wakacje w Muzeum Krakowa
Fot. Muzeum Krakowa / materiały prasowe

Od rzemiosła do dizajnu – to jedna z licznych propozycji Muzeum do spędzenia wolnego czasu. Podczas warsztatów uczestnicy cofną się w czasie po epokach historycznych. Spróbują porównać wygląd dawnych przedmiotów z tymi, z których korzystamy obecnie oraz znaleźć odpowiedź na pytanie, czy technika i jakość wykonania znacząco się zmieniły. W części plastycznej zaprojektują przedmiot codziennego użytku. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 10-13 lat. Zajęcia odbędą się 5 lipca i 28 sierpnia, o godz. 11.00 w kamienicy Hipolitów.

Kolejna propozycja to warsztaty w trakcie których, leżąc w trawie, uczestnicy posłuchają i teatralnych wspomnień i recenzji ze spektakli dziecięcych i młodzieżowych. Na ich podstawie każdy z uczestników stworzy kolaż. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 10–13 lat i odbędą się 30 lipca i 13 sierpnia, godz. 12.00 w Muzeum Teatralnym.

Podczas spaceru „Przez łąkę do parku” dzieci w aktywny sposób zaznajomią się  ze zwierzynieckimi zwyczajami i tradycjami, odkryją sekrety parku Jordana i krakowskich Błoń. Uwaga: Wszystkich uczestników prosimy o zaopatrzenie się w wygodne obuwie i stroje przystosowane do pieszych wędrówek oraz wodę lub napoje chłodzące. W razie grupy liczącej mniej niż 5 osób lub niepogody zamiast spaceru odbędzie się turniej gier planszowych w oddziale. Spacer jest przeznaczony dla dzieci w wieku 10–13 lat i odbędzie się 8 sierpnia, o godz. 10.00. Miejsce zbiórki: Dom Zwierzyniecki (ul. Królowej Jadwigi 41).

 

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA