Komunikat archiwalny

Lato w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami

Trwa siódmy i ostatni turnus półkolonii dla dzieci z niepełnosprawnościami. Z letniej oferty mają szansę skorzystać osoby z różnymi schorzeniami i dysfunkcjami, w tym neurologicznymi lub ruchowymi. Podczas zajęć całkowita opieka zapewniona jest przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów. Wszystkie zajęcia odbywają się w hali Cracovia – nowoczesnym Centrum Sportu Niepełnosprawnych.

Lato w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

– Zorganizowane zajęcia są świetną formą aktywizacji i integracji społecznej dzieci z niepełnosprawnościami, a udział w nich zwiększa ich samodzielność – podkreśla zastępca prezydenta miasta Andrzej Kulig.

Celem tegorocznego programu pilotażowego jest rozeznanie skali potrzeb uczestników aby w przyszłym roku jeszcze bardziej zaktywizować dzieci. Ważne są wszystkie uwagi rodziców i opiekunów, którzy dzięki projektowi mają chwile wytchnienia, a ich dzieci zapewnioną opiekę fachowców. W pierwszym turnusie wzięło udział szesnaście osób. Do końca wakacji zaplanowano zorganizowanie sześciu turnusów, z których skorzysta około dwustu dzieci.

W zajęciach mogą brać udział dzieci w wieku szkolnym, ze szkół podstawowych, szkół integracyjnych, ośrodków szkolno-wychowawczych oraz szkół specjalnych. Opiekunowie zgłaszający dzieci muszą wypełnić kartę zgłoszenia. Odpoczynek dzieci jest w pełni finansowany przez gminę. W roku 2019 na organizację półkolonii przeznaczonych zostało 150 tys. złotych.

Uczestnicy mają zapewniony:

  • transport z miejsca zamieszkania do miejsca organizacji wypoczynku letniego oraz drogę powrotną wraz z opieką w trakcie przejazdu
  • opiekunów w godzinach trwania wypoczynku letniego
  • zajęcia sportowe, plastyczno-ceramiczne, literackie, warsztaty kulinarne, wycieczkę do zoo, spacery, gry i zabawy
  • posiłki (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek)
  • opiekę medyczną

Zapisy są przyjmowane od 1 lipca do wyczerpania miejsc, pod numerem telefonu 609 915 005 lub mailowo polkolonie@polandbusinessrun.pl

Realizacja wypoczynku letniego nadzorowana jest przez Referat ds. Problematyki Osób z Niepełnosprawnościami Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa, tel. 12 616 5075.

 

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA JAŹWIECKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także