Komunikat archiwalny

Turniej rycerski w Domu Pomocy Społecznej

W poniedziałek, 24 czerwca w Domu Pomocy Społecznej na os. Szkolnym 28 odbył się Turniej rycerski, w którym wzięli udział mieszkańcy nowohuckich domów pomocy społecznej. Honorowym gościem imprezy był prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Turniej rycerski w Domu Pomocy Społecznej
Fot. dps.krakow.pl

Turniej był okazją do przypomnienia, co znaczył kodeks honorowy rycerza, nauki manier dworskich i tańca dworskiego; można też było spróbować własnych sił w rzucie podkową i łucznictwie. Turniej uświetnił pokaz walk grupy rekonstrukcyjnej Dziejawa Żywe Muzeum Słowiańszczyzny. Odważni mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej walczyli o tytuł rycerza, a po turnieju odbyło się pasowanie. Podpłomyki, swojskie jadło, różne mięsiwa i targ owocowy wzmocniły siły uczestników turnieju. Na tych, co próbowaliby zakłócić doniosłość turnieju i radość biesiady czekał kat z dybami. 

Spotkanie rycerzy, giermków i dam dworu jest pomysłem pracowników Domu Pomocy Społecznej na edukację, dobrą zabawę i integrację mieszkańców z różnorodnymi niepełnosprawnościami. Dla mieszkańców Domów Pomocy Społecznej przeżyciem bylo spotkanie z prezydentem miasta Krakowa – honorowym gościem turnieju rycerskiego.

Nowohuckie Domy Pomocy Społecznej to DPS os. Szkolne – profil dla osób psychicznie chorych, gdzie mieszka 50 pań, DPS os. Sportowe – profil dla osób somatycznie chorych – 45 miejsc dla mężczyzn i kobiet, przy którym działa również mieszkanie chronione dla 5 seniorów oraz DPS os. Hutnicze – profil dla dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie – 45 miejsc dla kobiet i mężczyzn. Wszyscy mieszkańcy DPS spotkali się na turnieju rycerskim.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także