Komunikat archiwalny

2,5 tys. opasek dla najmłodszych

Za nami kolejna, szósta odsłona akcji organizowanej przez Straż Miejską Miasta Krakowa, promującej bezpieczeństwo dzieci, w trakcie której funkcjonariusze rozdawali opaski identyfikacyjne dla najmłodszych. Mobilny punkt stanął dziś przy ul. Grodzkiej obok Pawilonu Wyspiańskiego.

 

2,5 tys. opasek dla najmłodszych
Fot. Marek Anioł

W tym roku przygotowano 2500 opasek, w dwóch wariantach kolorystycznych (kolejne 1,5 tysiąca trafiło do punktów informacji InfoKrakow, skąd  każdy zainteresowany rodzic może je odebrać bezpłatnie). Na opasce należy wpisać imię dziecka oraz numer telefonu do rodzica lub opiekuna, a następnie założyć ją na nadgarstek pociechy. Taki identyfikator wykonany jest z wodoodpornego i ekologicznego materiału, a zatem może się sprawdzić nie tylko w mieście, ale i na plaży, nad wodą.

Działania te wspiera m.in. Komenda Główna Policji.

– W tak dużym mieście jak Kraków, zwłaszcza w sezonie turystycznym, odnotowujemy zdarzenia związane z zaginięciami dzieci. Często są to sytuacje, w których chwila nieuwagi prowadzi do tego, że maluch nagle orientuje się, że wokół niego nie ma rodziców. Pojawiają się wtedy strach, panika, często łzy. Dlatego dobrze nauczone lub „oznaczone" małe dziecko ma zdecydowanie większą szansę by szybko odszukać swoich najbliższych – mówi insp. Mariusz Ciarka rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.

 

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA