Czy "Błonia" opuszczą Błonia

Czy Klub Tenisowy „Błonia” będzie zmuszony do opuszczenia swojej dotychczasowej lokalizacji? Powodem może być ciągnąca się od trzech lat sprawa zadaszenia kortów balonem na okres jesienno-zimowy. Problem ten poruszono podczas posiedzenia Komisji Sportu i Kultury Fizycznej.
 

Czy
Fot. pixabay.com

Władze klubu argumentują, że bez specjalistycznych balonów nie da się grać w tenisa przez cały rok. Problem jednak w tym, że  działacze spóźnili się ze złożeniem wniosku o warunki zabudowy dla postawienia namiotowego przykrycia kortów. Aktualnie sporządzany jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla Błoń i taka inwestycja jest niezgodna z jego proponowanymi zapisami. W tej sytuacji klub być może będzie musiał przenieść się z Błoń. Jego przedstawiciele proszą radnych o wsparcie. Klub argumentuje, że wrósł już niejako w krajobraz Błoń i bardzo prężnie działa na gruncie szkoleniowym. Ma największą w Krakowie liczbę szkolących się dzieci i młodzieży, łącznie ponad 250 osób.

Radni zapewnili, że zdają sobie sprawę jak ważne dla klubu jest pozostanie w obecnym miejscu, ale zwracali też uwagę na fakt, że przecież Błonia to miejsce szczególne, będące pod nadzorem konserwatora zabytków, w związku z czym samowola budowlana jest całkowicie wykluczona.

Pokaż metkę
Autor: (BS)
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Zobacz także