Komunikat archiwalny

Lato w Dworku Białoprądnickim. Będzie gorąco!

Na sezon letni Dworek Białoprądnicki przygotował imponującą listę atrakcji dla starszych i młodszych, pod chmurką i we wnętrzach. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Lato w Dworku Białoprądnickim. Będzie gorąco!
Fot. materiały prasowe

W piątkowe wieczory lipca i sierpnia czeka nas Fest Granie, czyli wielogatunkowa fuzja świeżego spojrzenia na muzykę. Prezentowane będą muzyczne indywidualności zarówno z lokalnych, jak i ogólnopolskich scen, charakteryzujące się znakomitym autorskim repertuarem oraz wysokim poziomem wykonawczym. W tegorocznej, siódmej edycji, usłyszymy potężną mieszaninę brzmień i przedstawicieli takich gatunków jak: folk, smooth jazz, dub, ambient, soul, rock, funk, psychodelia, art-rock. Bonusy to swobodna atmosfera miejsca, leżaki i mnóstwo zieleni wokół Dworku! Fest granie zaczyna się o godz. 20.00 w każdy piątek, a w stęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Podczas Fest Grania wystąpią: Chill-E-Motion, Francis Tuan, Recycling Band, MLDVA, Janka, Fortet i inni.

W soboty czerwca, lipca i sierpnia, w plenerze Dworku możemy również wybrać się na seans pod chmurką! Starannie dobrany repertuar, oscarowe produkcje, jak i fakt, że projekt "Kino pod białoprądnicką chmurką" realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa (edycja 2019) to z pewnością atuty! Seanse rozpoczynają się o godz. 21.30, a wstęp jest wolny.

Ciekawie zapowiada się również cykl Muzyczny Ogród, który będzie nam towarzyszyć w lipcowe i sierpniowe niedziele, o godz. 19.00. usłyszymy mieszankę łagodnych i klasycznych brzmień oraz nowoczesnych aranżacji, w których każdy będzie mógł odnaleźć coś dla siebie. Wśród nich: standardy jazzowe, bluesowe, pieśni operowe i operetkowe, muzyka góralska oraz flamenco, world music i tango. Wystąpią m.in. Anna Treter z zespołem i Jazz Band Ball Orchestra.

Osobną część stanowią wydarzenia z zakresu sztuk wizualnych. 12 lipca o godz. 19.00 w ramach projektu ART!AKCJE w zielonej przestrzeni Dworku zaprezentowane zostaną prace artystów, którzy w swoich działaniach podejmują palące problemy współczesnych społeczeństw. W ramach projektu, który jest dofinansowany ze środków Miasta Krakowa i współorganizowany ze Stowarzyszeniem „Projekt Kraków” zobaczymy:

  • EKO LAUBA – autorstwa Matyldy Sałajewskiej – interaktywna huśtawka symbolizująca świadomość ekologiczną i propagująca dobre praktyki w zakresie pozyskiwania alternatywnych źródeł energii. Im mocniej się huśtasz i więcej wkładasz wysiłku tym więcej energii i światła produkujesz sam!

Ecolauba Dworek Białoprądnicki

  • „BARDZO WOLNOŚĆ” – autorstwa Jurka Tchórzewksiego – wystawa plenerowa animowanych plakatów / ilustracji z ukrytym przekazem w technologii rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality). Jakie są nasze wartości w radykalnie zmieniającym się świecie? Instalacja polega na zmianie fizycznego obrazu w animację albo sekwencję obrazów przy poruszaniu się od punktu do punktu, od problemu do problemu. Całość stanie się mapowaniem sytuacji społecznej, próbą określenia czy też wskazania dualizmu problemów społecznych.

Bardzo wolność Dworek Białoprądnicki

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA