Komunikat archiwalny

„Królewskie wakacje” z Prezydentem Miasta Krakowa

Dzieci uczestniczące we współfinansowanym ze środków Gminy Miejskiej Kraków projekcie „Królewskie wakacje” spotkały się z prezydentem Jackiem Majchrowskim, który patronuje przedsięwzięciu. Miały okazję obejrzeć Urząd i zadać prezydentowi najróżniejsze pytania.

„Królewskie wakacje” z Prezydentem Miasta Krakowa
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Przez cały okres wakacyjny niemal 1000 dzieci mieszkających w Krakowie ma możliwość zwiedzania najciekawszych miejsc w mieście. Wszystko to w ramach projektu "Królewskie wakacje", organizowanego już od 9 lat.

Każda czterdziestoosobowa grupa realizuje program, w którym jest m.in. wizyta w Parku Wodnym, zwiedzanie krakowskich muzeów oraz udział w warsztatach, które pomagają w rozwoju zainteresowań, postaw twórczych i aktywności własnej.

Dzisiaj dzieci miały okazję recytować wiersze i próbować swoich sił z mikrofonem w ręku oraz zwiedzać Magistrat i zadawać prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu pytania. Dzieciaki pytały o to, czy prezydent lubi być prezydentem i jeść lody, jakim jeździ samochodem i dlaczego nosi krawat. Ale nie zabrakło też poważnych pytań o stan krakowskiego powietrza, budowę nowych ścieżek rowerowych oraz zakup autobusów elektrycznych.

– Dobra zabawa to także temat do rozmowy z dziećmi. Uczymy, jak bezpiecznie spędzić wakacje, zachować ostrożność, czego się wystrzegać, aby bezpiecznie wrócić do szkoły – podkreśla Ewa Bielecka. Koszt tegorocznej edycji „Królewskich wakacji” to ok. 80 tysięcy złotych, z czego część jest przekazywana w ramach otwartego konkursu grantowego przez Gminę Kraków.

Tegoroczną edycję otworzył piknik wakacyjny dla dzieci i młodzieży, który odbył się w poniedziałek, 1 lipca, na terenach sportowych Centrum Rozwoju Com Com Zone Nowa Huta. Wzięło w nim udział ponad pięciuset małych krakowian. W programie pikniku znalazły się organizowane wspólnie z policją, strażą miejską i strażą pożarną warsztaty, konkursy i zabawy, m.in. program „Stop mowie nienawiści”, który przestrzega przed negatywnymi skutkami używania „mowy nienawiści” wśród dorastających dzieci.

 

 

Tagi: wakacje, dzieci

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA JAŹWIECKA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA