Komunikat archiwalny

Trwa XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

Do 3 sierpnia potrwają gorące rozgrywki XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Piłce Siatkowej Mężczyzn, którego Kraków jest już po raz piąty miastem-gospodarzem. Sportowe spotkania odbywają się w TAURON Arenie Kraków.

Trwa XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

W czwartek, 1 sierpnia na pierwszym meczu XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera Polska – Serbia trybuny TAURON Areny Kraków wypełniły się po brzegi. 15 tysięcy kibiców obejrzało starcie złotych medalistów z czwartym zespołem ubiegłorocznych mistrzostw świata.

XVII Memoriał H. J. Wagnera stanowi ostatni sprawdzian dla ekipy Vitala Heynena przed olimpijskimi kwalifikacjami w Gdańsku.

Na uroczystości otwarcia turnieju licznie pojawili się podopieczni Huberta Jerzego Wagnera – złoci medaliści mistrzostw świata (1974) i Igrzysk Olimpijskich (1976) oraz inni zawodnicy słynnego trenera.

Organizatorzy pamiętali także o uczczeniu 75. rocznicy Powstania Warszawskiego, o oddaniu hołdu jego uczestnikom i bohaterom.

Sporo emocji i ciekawych zagrań dostarczył mecz Polaków z Serbami zakończony zwycięstwem biało-czerwonych 3:1 (25:22, 25:18, 22:25, 25:22). W drugiej czwartkowej potyczce Brazylijczycy szybko uporali się z Finami 3:0 (25:15, 25:12, 25:16) i dzięki temu objęli prowadzenie w tabeli.

Szczegółowy terminarz XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera:

  • 1 sierpnia (czwartek): Polska – Serbia (godz. 17.00), Brazylia – Finlandia (20.30)
  • 2 sierpnia (piątek): Polska – Brazylia (17.30), Finlandia – Serbia (20.30)
  • 3 sierpnia (sobota): Serbia – Brazylia (12.00), Polska – Finlandia (15.00)
 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA