Komunikat archiwalny

Udany plan na kulturalny czwartek

Warto dziś zarezerwować wieczór dla kultury. Będzie śpiewająco i nie tylko. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami kulturalnego kalendarium Krakowa!

Udany plan na kulturalny czwartek
Fot. Teatr Bagatela / materiały prasowe

Dźwiękowe wyprawy w nieznane. Koncert gongów – to tytuł koncertu Rafała Cichego-Choroniewskiego, który usłyszymy dziś w Nowej Hucie. Z wykształcenia geofizyk, z zawodu informatyk, a z zamiłowania twórca przestrzeni dźwiękowych tkanych z subtelnej materii brzmień instrumentów etnicznych pochodzących z różnych kultur i stron świata. Uczestnicy koncertu proszeni są o przyniesienie własnych mat lub koców, na których będzie można się położyć i w pełni skorzystać z działania dźwięku. Spotykamy się w Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida przy os. Górali 5, o godz. 19.00.

W tym roku obchodzimy 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego i akcji „Burza”. W czwartek 1 sierpnia o 17.00 – w godzinie „W” – w całej Polsce, w tym Krakowie, zawyją syreny. O godzinie 19.00 rozpocznie się 72 1/75. edycja Lekcji Śpiewania, specjalna lekcja z ułamkowym liczebnikiem, przygotowana z okazji 75. rocznicy. Na koncert Kraków w hołdzie powstańcom Warszawy, którego głównymi wykonawcami są krakowianie, tradycyjnie zapraszają Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, kabaret Loch Camelot i Biblioteka Polskiej Piosenki.

„Szalone nożyczki” to jeden z przebojów Teatru Bagatela, który zobaczymy dziś wieczorem! Wyreżyserowana przez Marcina Sławińskiego farsa to opowieść o czterech podejrzanych, dwóch policjantach, narzędziu zbrodni i całej widownia świadków! Sztukę zobaczymy na scenie głównej Bagateli, przy ul. Karmelickiej 6. Początek o godz. 19.15.

Przypominamy też o kolejnym koncercie w ramach V Mariackiego Festiwalu Organowego, który odbywa się w kościele Mariackim. Dziś wystąpią Gail Archer, Marek Pawełek i sopranistka Jolanta Kowalska-Pawlikowska. Początek o godz. 20.00.

 

 

Tagi: teatr, koncert

Pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA