Komunikat archiwalny

Kulturalny poniedziałek w Krakowie. Sprawdź, co słychać!

Poniedziałek w Krakowie będzie okazją do wspólnego śpiewania! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami najciekawszych wydarzeń kulturalnego kalendarium miasta na dziś!

Kulturalny poniedziałek w Krakowie. Sprawdź, co słychać!
Fot. materiały prasowe

Do 10 sierpnia potrwa w Krakowie V Tydzień Piosenki w Krakowie – Festiwal Podmiotów Intensywnie Śpiewających! Przed nami występy dobrze zapowiadających się nowicjuszy, jak i koncerty gwiazd – twórców związanych z Pracownią Piosenki, Teatrem Loch Camelot i Piwnicą pod Baranami. Wszyscy zaprezentują się na scenie zlokalizowanej w Altanie na Plantach, od ul. Westerplatte. Szczegóły na temat wydarzenia znajdziemy na stronie Tygodnia Piosenki na Facebooku

W klubie ZetPeTe przy ul. Dolnych Młynów 10 wystąpi dziś zespół Of Mice & Men, nawiązujący oczywiście do tytułu książki Josepha Steinbecka, znanej w Polsce jako „Myszy i ludzie”. W 2009 roku wokalista Austin Carlile i basista Jaxin Hall znaleźli w cytacie „plany myszy i ludzi często zawodzą” odbicie własnej sytuacji i stworzyli kapelę Of Mice & Men. Dziś obowiązki lidera pełni wieloletni basista kapeli Aaron Pauley, a ostatni album grupy nosi tytuł „Defy”. Jeśli macie ochotę na dawkę melodyjnego metalu, zajrzycie dziś na Dolnych Młynów! Początek koncertu o godz. 19.00.

Ukoronowaniem dnia będzie 73 Lekcja Śpiewania! O godzinie 19.00 na Małym Rynku w Krakowie odbędzie się koncert z udziałem artystów Teatru Loch Camelot i śpiewającej publiczności. Przedmiotem 73. Krakowskiej Lekcji Śpiewania zatytułowanej Kadrówka 1914 będą, jak zwykle, pieśni tematycznie związane z rocznicą wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej. Lekcja odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa – Jacka Majchrowskiego. Kancelaria Prezydenta tradycyjnie przygotowała na tę okazję 2500 bezpłatnych śpiewników. Do zobaczenia!

Tagi: teatr, koncert

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA