Komunikat archiwalny

Trwa IV Memoriał Charliego Berszakiewicza

Wszyscy miłośnicy tenisa powinni czuć się zaproszeni na organizowany w Krakowie w dniach 12–18 sierpnia Memoriał Charliego Berszakiewicza, podczas którego odbywają się Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski w Tenisie.

Trwa IV Memoriał Charliego Berszakiewicza
Fot. pixabay.com

Memoriał to wyjątkowe wydarzenie sportowe, które wspomina młodego, utalentowanego tenisistę związanego z Krakowem. W 2017 roku memoriał po raz pierwszy w historii Krakowa został rozegrany jako międzynarodowy turniej rangi 5 ITF Juniors. Turniej spotkał się z dużym zainteresowaniem młodych zawodników i kibiców, którzy stworzyli jego niepowtarzalną atmosferę.

Organizacja IV Memoriału Charliego Berszakiewicza – Turnieju ITF Worlds Juniors Tenis Tour, w znaczący sposób ułatwia dostęp do rywalizacji na najwyższym poziomie uzdolnionej młodzieży w wieku 14–18 lat. W 2019 roku ranga imprezy została podniesiona przez Międzynarodową Federację Tenisową z Grande 5 do Grande 3. Tym samym turniej stał się drugą największą imprezą tenisową w Polsce i największą tego typu w tej części Europy. W turnieju występują czołowi zawodnicy międzynarodowi w swoich kategoriach wiekowych, a także reprezentanci naszej kadry narodowej. W imprezie bierze udział 50 zawodników z kraju i 50 zawodników z zagranicy. 

Zawody odbywają w Krakowie na kortach KKS Olsza przy ul. Siedleckiego 7.

Impreza organizowana jest we współpracy z Polskim Związkiem Tenisowym oraz Międzynarodową Federacją Tenisową (ITF), a współfinansowana przez Gminę Miejską Kraków. Miasto Kraków, które jest partnerem tego wydarzenia, od lat wspiera inicjatywy związane z promocją tenisa jako sportu dostępnego dla szerokiego grona mieszkańców.

 

Tagi: sport, tenis

Pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA