Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kulturalny wtorek w Krakowie. Sprawdź, co słychać!

Kino, teatr czy koncert? W ten wtorek kulturalne kalendarium Krakowa przynosi kilka interesujących i różnorodnych propozycji. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Fot. materiały prasowe MEK

Wtorek możemy poświęcić spotkaniu z muzyką w wyjątkowym miejscu, jakim jest Bazylika oo. Paulinów na Skałce. Wszystko za sprawą festiwalu Musica Divina, który doczekał się drugiej edycji. Dziś wieczorem zanurzymy się w XVII- i XVIII-wiecznym francuskim repertuarze bazującym na Starym Testamencie, wykonywanym przez Ensemble Barocum. Koncert pt. „Lekcje Starego Przymierza” rozpocznie się o godz. 20. 00.

Spragnionym wizyty w teatrze i dawki śmiechu, przypominamy, że Letni Festiwal Komedii teatru Bagatela. Dzisiejszy wieczór możemy spędzić z jednym z największych przebojów teatralnych ostatnich 25 lat. „Mayday” to adaptacja farsy Raya Cooneya, która szczególnie przypadła do serca polskim widzom, w zasadzie nie opuszczając repertuaru od 1994 roku! Bohaterem sztuki jest John Smith, taksówkarz, który usiłuje wybrnąć z pomocą przyjaciela z tarapatów i nieoczekiwanych zbiegów okoliczności, demaskujących jego podwójne życie: w dwóch oddzielnych domach, z dwiema różnymi, równie mocno kochającymi go małżonkami. Spektakl rozpocznie się o godz.  19.15, na scenie głównej przy ul. Karmelickiej 6.

Dziś wieczorem w Kinie pod Baranami czeka nas pokaz filmu dokumentalnego „Obywatel Miłość”. Wyreżyserowany przez Wojciecha Skrobiszewskiego obraz jest opowieścią o przedwcześnie zmarłym liderze grupy Republika, Grzegorzu Ciechowskim. Muzyka poznajemy z perspektywy jego ostatniej żony, Anny. Film zawiera niepublikowane dotąd materiały archiwalne, które pokazują artystę w nieznanym dotąd świetle. Początek seansu o godz. 19.15.

Dziś drugie spotkanie z Kinem Letnim Muzeum Etnograficznego, którego motyw przewodni brzmi to „Światło-czułość”. Filmy wybrane do przeglądu eksplorują światy wyobraźni, robiąc miejsce dla przeżywania tego, co w nas miękkie, delikatne, kruche. Dodatkową atrakcją jest miejsce. Seanse odbywają się bowiem na podwórku Domu Esterki przy ul. Krakowskiej 46. Dziś obejrzymy przegląd filmów non-kamerowych Juliana Antonisza. Antonisz stworzył 36 filmów, z których większość była rysowana bezpośrednio na taśmie filmowej. Przy realizacji większości filmów współpracował z żoną Danutą Antoniszczak (Zadrzyńską). W 1977 roku ogłosił Manifest artystyczny Non Camera, w którym sformułował swoją wizję filmu, tworzonego bezpośrednio na taśmie filmowej, bez użycia kamery. Pokaz rozpocznie się o godz. 20.00.

pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-08-13
Data aktualizacji: 2019-08-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź