Komunikat archiwalny

Kulturalny poniedziałek w Krakowie. Sprawdź, co słychać!

Tydzień w Krakowie możemy rozpocząć na wiele sposobów, a kalendarium kulturalne z pewnością będzie sprzyjać wyjściu z domu. Którym propozycjom szczególnie warto poświęcić uwagę? Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Kulturalny poniedziałek w Krakowie. Sprawdź, co słychać!
Fot. materiały prasowe

Do końca sierpnia potrwa XLIV Festiwal Muzyka w Starym Krakowie! Jak zawsze, zaproszeni do tegorocznej edycji muzycy wystąpią w najpiękniejszych historycznych przestrzeniach naszego miasta. Oprócz gwiazd, w repertuarze znalazły się nazwiska młodych, obiecujących twórców. Jeden z nich wystąpi dziś wieczorem przed nami. W auli Państwowej Szkoły Muzycznej II przy ul. Basztowej 9 dziełami Beethovena, Schumanna i Chopina wystąpi pianista Jakub Kuszlik. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem tego organizowanego przez Fundację Capelli Cracoviensis wydarzenia na stronie: www.mwsk.eu.

Do końca miesiąca trwa w Krakowie również Letni Festiwal Komedii 2019, czyli przegląd najzabawniejszych i najbardziej przebojowych tytułów z repertuaru teatru Bagatela. Od jutra do środy będziemy mogli zobaczyć sztukę „Kochankowie nie z tej ziemi”. Wychodząca poza standardowe ramy czułość, z jaką małżeństwem Mary i Simona opiekują się Susie i Jack, potwierdza, że „miłość nie zna granic ni kordonów”. Wydumana przez autorkę Pan Valentine sztuka opowiada o zupełnie niewydumanym codziennym życiu i uczuciach wspólnych nam wszystkim. Szczegółowy harmonogram Letniego Festiwalu Komedii znajdziemy na stronie teatru Bagatela.

Polecamy też zapoznać się ze szczegółami trwającego właśnie Krakow International Green Film Festival 2019. W zlokalizowanym na bulwarze Czerwieńskim miasteczku festiwalowym zobaczymy bezpłatnie blisko sto filmów dokumentalnych, fabularnych i animowanych nadesłanych przez twórców w całego świata, które powalczą o nagrody wykonane – nomen omen – z przetworzonych nakrętek po butelkach. Szczegółowy program znajdziemy na stronie www.greenfestival.pl.

 

Pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA