Komunikat archiwalny

„Olimpijska 5-tka” na 100-lecie PKOl

13 października wspólnie z 6. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim odbędzie się „Olimpijska 5-tka”, czyli bieg na 5 kilometrów, organizowany w ramach obchodów 100. rocznicy powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego, powołanego 12 października 1919 roku w Krakowie. W poniedziałek, 19 sierpnia, rozpoczęło się internetowe przyjmowanie zgłoszeń do udziału w tym wydarzeniu.

„Olimpijska 5-tka” na 100-lecie PKOl
Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Uczestnicy „Olimpijskiej 5-tki” wyruszą na trasę z tej samej linii startu (ul. Lema przed TAURON Areną Kraków) co półmaratończycy i tak jak oni będą finiszować w blasku świateł na płycie głównej wewnątrz największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce.

Aby wziąć udział w biegu, należy mieć ukończone 18 lat. Do mety powinno się dotrzeć w regulaminowym czasie 40 minut. Obowiązuje limit zgłoszeń: 1500 osób.

Zapisy internetowe do „Olimpijskiej 5-tki” będą przyjmowane do 1 października (lub do momentu wyczerpania limitu startujących), a opłata wynosi 50 zł. W przypadku niewyczerpania limitu zgłoszeń, będzie jeszcze możliwość zapisania się w biurze zawodów (11 i 12 października) i uiszczenia wpisowego w wysokości 80 zł gotówką.

Z mapą i opisem trasy można zapoznać się tutaj. Więcej informacji na stronie internetowej Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

To już po raz trzeci specjalnym biegiem Gmina Miejska Kraków i ZIS uczczą historyczną rocznicę. Dwa lata temu „5 dla Kościuszki” upamiętniono dwusetną rocznicę śmierci bohatera Stanów Zjednoczonych i Polski – Tadeusza Kościuszki, a przed rokiem „5 dla Niepodległej” świętowano obchody 100. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także