Imprezy. W Nowej Hucie zamiast w centrum miasta?

Komisja Kultury i Ochrony Zabytków gościła też syryjską poetkę i stypendystkę programu ICORN - Kholoud Charaf, która nie kryła zachwytu i wdzięczności wobec miasta. - Przez te prawie dwa lata Kraków dał mi tak wiele - oznajmiła artystka.

Imprezy. W Nowej Hucie zamiast w centrum miasta?
Fot. Mateusz Mosiala

Program ICORN oferuje azyl twórcom, którzy nie mogą tworzyć w swojej ojczyźnie. Obecnie sieć programu tworzy ponad 70 miast, w tym Kraków.

Radni podczas posiedzenia wyrazili też pozytywną opinię na temat projektu uchwały w sprawie ożywienia Nowej Huty pod kątem przeniesienia kilku imprez masowych z centrum Krakowa do pięciu nowohuckich dzielnic. Celem projektu uchwały jest wypromowanie innych przestrzeni miejskich i zmniejszenie liczby cyklicznych wydarzeń w okolicach  Starego Miasta. Nowy kalendarz wydarzeń jest w trakcie opracowywania.

Kolejnym pozytywnie rozpatrzonym przez radnych projektem uchwały jest zmiana wysokości finansowania Nagrody Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego. Do tej pory w przypadku nagrody zespołowej w kategorii  - Nagroda Główna przyznawano 30 tys. zł, zaś teraz kwota ma ulec zmianie na 50 tys. zł.

W trakcie posiedzenia komisji przedstawiono też osiągnięcia struktury Kraków Film Commission, która nieustannie promuje Kraków w Polsce oraz za granicami kraju, jako miasto filmowe.

Pokaż metkę
Autor: Mateusz Mosiala
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Zobacz także