Komunikat archiwalny

Poniedziałek w kulturze – sprawdź co się dzieje w mieście!

No i mamy wrzesień! Choć po wczorajszym upale pogoda nas dziś nie rozpieszcza to humor niewątpliwie wam poprawi nasz kulturalny rozkład jazdy. Zaplanuj odpowiednio popołudnie i wieczór, a okaże się, że „koniec wakacji” wcale nie musi być bolesny.

Poniedziałek w kulturze – sprawdź co się dzieje w mieście!
Fot. materiały prasowe

W Kinie Pod Baranami trwa akcja Letnie Kinobranie BIS. To ostatnia szansa, aby obejrzeć najpopularniejsze filmy letniego festiwalu. Dziś o godz. 21.15 „Green book” reż. Petera Farrelleya. Wielki zwycięzca Oscarów – trzy statuetki, w tym Najlepszy Film Roku! Mahershala Ali jako wybitny muzyk i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera w obsypanej nagrodami historii nieprawdopodobnej przyjaźni, którą pokochali widzowie na całym świecie.

 

W związku z wczorajszą rocznicą wybuchu II wojny światowej warto odwiedzić Fabrykę Emalia Oskara Schindlera. „Kraków – czas okupacji 1939-1945” to wystawa stała mieszcząca się w budynku przy ul. Lipowej 4. To opowieść o Krakowie i losach jego polskich i żydowskich mieszkańców w czasie II wojny światowej, ale też o Niemcach – okupantach, którzy pojawili się tutaj 6 IX 1939 i brutalnie przerwali wielowiekową historię polsko-żydowskiego Krakowa. Wielka historia II wojny światowej krzyżuje się tu z życiem codziennym, życie prywatne – z tragedią, która dotknęła cały świat.

Jeszcze tylko do 15 września w Muzeum Narodowym można obejrzeć wyjątkową wystawę „Wajda”, w dodatku w promocyjnej cenie biletów 5 zł. Niekonwencjonalna, multimedialna i narracyjna wystawa poświęcona jest życiu i twórczości Andrzeja Wajdy ukazująca geniusz wielkiego inscenizatora, mistrza dramaturgii i twórcy niezapomnianych obrazów. Zanurzymy się w świecie filmów i spektakli teatralnych Mistrza.

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także