Komunikat archiwalny

Muzyczno-poetyckie pożegnanie lata w forcie nr 49 „Krzesławice”

W sobotę, 14 września, na dziedzińcu fortecznym Młodzieżowego Domu Kultury Fort 49 „Krzesławice”, os. Na Stoku 27b odbędzie się muzyczno-poetyckie pożegnanie lata. Wystąpią znakomici artyści: „Robert Kasprzycki Band” i „Julia Mii” z zespołem.

Muzyczno-poetyckie pożegnanie lata w forcie nr 49 „Krzesławice”
Fot. materiały prasowe

Koncert będzie niepowtarzalnym wydarzeniem dla szerokiego grona słuchaczy i miłośników piosenki poetyckiej i autorskiej. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00. Na scenie zobaczymy Roberta Kasprzyckiego, związanego z Krakowem śpiewającego autora (m.in. Nieba do wynajęcia), ale i showmana obdarzonego niesamowitym poczuciem humoru. Na nadchodzące wydarzenie przygotował specjalny program, gdzie „wziął na warsztat” ważnych dla niego poetów piosenki. W programie koncertu znajdą się m.in. piosenki Leonarda Cohena, Wojciecha Bellona, Bułata Okudżawy czy Georgesa Brassensa i Marka Tercza, ale pojawią się również autorskie piosenki. Artyście na scenie towarzyszyć będą znakomici muzycy z formacji Kasprzycki Band, z którymi na stałe współpracuje.

„Julii Mii” z zespołem to artystka, która debiutowała w wieku lat 16 w disney’owskim reality show „My Camp Rock”, w którym Robert Amirian powiedział, że wnosi na scenę prawdę, muzykę i autorytet. Kolejnym scenicznym doświadczeniem był udział w programie „Bitwa na Głosy” w zespole Braci Golec, a następnie w „Must be the Music”, gdzie dotarła do półfinału, a Darek Maciborek z RMF FM nominował ją do finałowej dzikiej karty, a Elżbieta Zapendowska ogłosiła ją najczyściej śpiewającą wokalistką całej edycji programu. W międzyczasie Julia Mii zaśpiewała podczas Miss Nastolatek oraz Miss Supranational w Płocku, zagrała dziesiątki koncertów podczas pokazów mody, eventów, w pubach i restauracjach, głównie w centralnej i południowej Polsce. W 2018 roku do sieci trafił jej pierwszy singiel „Trapped”, który utrzymany jest w klimatach muzyki akustycznej z domieszką subtelnej elektroniki, a w listopadzie 2018 roku pojawił się drugi singiel w języku polskim „Blade niebo”.

Bezpłatne bilety na pożegnanie lata można odbierać w wyznaczonych miejscach:

  • Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice”, os. Na Stoku 27b;
  • Rada Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie, os. Na Stoku 15;
  • Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, os. Zgody 1;
  • E-Foto, os. Centrum B3;
  • Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232;
  • InfoKraków, ul. św. Jana;
  • InfoKraków w Pawilonie Wyspiańskiego przy pl. Wszystkich Świętych;
  • InfoKraków, os. Zgody 7.

Organizatorem koncertu jest Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” wspólnie z Radą Dzielnicy XVII – Wzgórza Krzesławickie.

Tagi: Forty, muzyka

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA