W środę sesja RMK

24. sesja Rady Miasta Krakowa rozpocznie się 11 września w środę o godz. 10:00 w Sali Obrad RMK przy pl. Wszystkich Świętych 3-4.

W środę sesja RMK
Fot. Magiczny Kraków

W porządku obrad znalazły się dwa projekty uchwał wyznaczające kierunki działania dla Prezydenta: w sprawie ochrony i zabezpieczenia przed aktami wandalizmu murali istniejących i funkcjonujących w przestrzeni publicznej Krakowa (projekt uchwały) oraz w sprawie podwyżki płac dla pracowników żłobków samorządowych na terenie Gminy Miejskiej Kraków (projekt uchwały). Radni są też autorami projektu uchwały w sprawie przyjęcia „Gminnego Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2019-2020 dla mieszkańców Miasta Krakowa (projekt uchwały).

Radni będą też dyskutować o projektach uchwał wprowadzających zmiany w budżecie miasta na 2019 r. oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Krakowa. Pochylą się też nad projektem uchwały w sprawie ustalenia miesięcznej kwoty na działalność Centrum Integracji Społecznej w 2020 r.

W porządku obrad znalazł się również szereg uchwał związanych z wyrażeniem zgody na zbycie w trybie bezprzetargowym lokalu mieszkalnego na rzecz najemców z zastosowaniem bonifikaty oraz wyrażeniem zgody na odstąpienie od żądania zwrotu kwoty zwaloryzowanej bonifikaty udzielonej od ceny sprzedaży udziału nieruchomości gruntowej związanej z lokalem mieszkalnym.

Porządek obrad

Pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Zobacz także